Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-25, 01:03   #160
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dołączam się do wątku :3
Moja skóra ni to tłusta, ni mieszana, poci się radośnie w sferze t, poliki nie przesuszone, ale nie mam na nich jakiegoś dużego problemu z sebum, za to zaskórniki i inne tego typu cuda są tam częstym gościem

Nie mam ogromnego trądziku, wyjść bez makijażu mogę bez siania większego postrachu, lecz skóra wciąż jest mocno zanieczyszczona.
Zaskórniki, podskórne grudki, blizny są moim ciągłym problemem.

Stosowałam brevoxyl(poprawił sytuację), praktycznie większość kwasów przetestowałam (salicyl,migdał,glikol,gl ukonolakton) , przejście na naturalną pielęgnację (mydła, oleje) również pomogło, ale problem wciąż jest,skórę coś zapycha.

Nie wiem też jak Wy, dziewczyny, ale na dobrą sprawę ja sama wyrządziłam sobie największą krzywdę Dołączyłam do wizażu, i zalała mnie taka fala informacji, w jednej chwili chciałam przetestować wszystkie wychwalane rzeczy np. kiedyś zdarzyło mi się, że powyczytaniu jak to genialnie kapsułki gal robią na skórę smarowałam się nimi namiętnie przez 3 tygodnie Czysty tłusty olej, pogratulować, ale nie miałam pojęcia,że to może zapychać, głupiutka ja ;P
Pozatym jestem i byłam niezwykle niecierpliwa, więc rzadko zdarzało mi się bym stosowała jeden kosmetyk dłużej niż miesiąc >.<
Teraz postaram się być konsekwentna i przejść na minimalizm, zamiast wcierać w skórę 30specyfików dziennie, to naprawdę najbardziej pomaga skórze

Btw
Za poradą pewnej wizażanki postanowiłam wdrożyć nowy 'program' działania tzn. iż skórze tłustej niepotrzebne jest codzienne smarowanie i olejowanie, jedynie lekkie nawilżanie w formie toniku, krem/olej mniej więcej raz w tygodniu, oraz porządne czyściki (w moim przypadku glinka logona+aleppo) oraz różne fajne maseczki oczyszczające, uguisu :3 oraz peelingi enzymatyczne.
No, post pewnie by zainteresował, gdybym stosowała tą metodę od 2 miesięcy,i aktualnie piała z zachwytu nad moją cerą, więc w sumie nie wiem po co to piszę ale cóż, jakoś trzeba było zacząć xd

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-01-25 o 01:06
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora