Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sztokholm :)
Wątek: Sztokholm :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-05, 12:04   #7
Kaninen
Rozeznanie
 
Avatar Kaninen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 618
Dot.: Sztokholm :)

Sztokholm to najlepiej wiosna lub latem. Jesienia i zima jest brzydko, szaro, ponuro.
Co do atrakcji, to jest ich wiele. Wszystko zalezy od tego, co sie chce zobaczyc. Jest bardzo duzo muzeow. Ceny tak od 60 SEK do 120 Sek (mniej wiecej). W samym Sztokholmie to chyba najfajniejsze jest muzeum Vasa. W jego wnetrzach znajduje sie prawdziwy, nieoszukiwany () wrak statku. Pozatym oprocz muzeow oczywistych (krolewskie, historyczne) sa fajniusie muzea z ktorych kazdy moze wybrac cos dla siebie. I tak... muzeum etnograficzne, techniki , policji, Nobla, sztuki nowoczesnej (tu mozna zobaczyc pare znanych nazwisk) itd. Generalnie na zwiedzaniu muzeow mozna sobie w Sztokholmie buty zedrzec. sa tez fajne muzea-zamki w okolicach miasta, ale nie wiem, czy bez samochodu da sie tam dotrzec.
Poza tym polecam rowniez zwiedzanie malowniczego starego miasta (jest sliczniusienkie), piwko na Placu Obywatelskim i jakas przekaske na jedej z barek-restauracji na wodzie (jest ich wiele).
Jezeli mamy troszke czasu i pogoda dopisuje, to mozna sie wybrac na wycieczke na archipelag. Jest tez ladny skansen i permanentne wesole miasteczko.
Co do zakupow, to nie wiem, czy sa dla Polek atrakcyjne, bo generalnie wiekszosc rzeczy mona kupic w Polsce.
No na razie nic mi wiecej do glowy nie przychodzi.)
Kaninen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując