Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 12:49   #12
agave
Rozeznanie
 
Avatar agave
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 781
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Ja bym chciała się coś dowiedzieć o tytanie. Bardzo mi się podoba, że można uzyskać różne kolory tego. Obawiam się jednak, że nie jest to dostępne dla nieprofesjonalisty.

Z tego co się dowiedziałam to kolory w tytanie uzyskuje się przez anodowanie. Proces anodowania można przeprowadzić w warunkach domowych, jednak nie jest to zbyt bezpieczne-jak to z kwasem-wydzielają się opary a cały proces chyba trochę trwa. Znalazłam stronkę o anodowaniu aluminium-swoją drogą aluminium też barwi się przez anodowanie i dodanie barwnika.

Z tego co jeszcze przeczytałam to tytan jest ciężki w obróbce- jest to metal twardy i mocny. Kupić to można w sklepach specjalistycznych ale raczej o nastawieniu budowlanym czy budowa statków kosmicznych Druty i blachy są, ale przypuszczam że na kilogramy. Nie mogłam znaleźć cen, wydaje mi się że tańsze niż srebro to nie jest.

A w stali nierdzewnej ktoś coś robił? Albo w aluminium? Znalazłam bloga jednego gościa który robi chain-maille w aluminium. Jak się zachowuje taka biżuteria?
__________________
mój frywolitkowy wątek
agave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując