Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-18, 20:09   #26
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: Jak pozbyć się farby z włosów po koloryzacji? ZBIORCZY

Drogie Panie niestety - jak raz wejdzie się w farbę to nie ma zmiłuj. Jedne z najbardziej znanych sposobów na wymycie farby z włosów (czy skuteczne czy nie - pozostawiam waszej ocenie po użyciu ;-))
1. Mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym lub silnie oczyszczającym do włosów przetłuszczających się - ja moje ciemno brązowe włosy myję już od sierpnia (i nie farbuję, same odrosty na jaśniejszy kolor) i nie ruszyło ich dosłownie nic więc życzę cierpliwości.
2. Dodanie do szamponu sody oczyszczonej - soda ma właściwości silnie oczyszczające i środowisko silnie zasadowe - co rozchyla łuskę włosa podczas mycia. Niestety przy częstym stosowaniu włosy stają się szorstkie, suche, łamliwe a przy zbyt intensywnym myciu i tarciu włosów można powyłamywać rozchylone łuski. Ale nawet działa ;-) do szamponu - jednej porcji dodać ok 1 łyżeczkę
3. Mycie włosów płynem do naczyń - nie byłam w takiej desperacji aby używać ale podobno działa...

To jak wymywa się farba zależy głównie od gatunku włosa, moja koleżanka z czarnego koloru wyszła w jakieś pół roku - włosy stały się bardzo jasno brązowe i na to robiła blond pasemka. Ja z mojego ciemnego brązu nie umiem wyjść - jutro idę robić pasemka - dekoloryzować i nałozyć jaśniejszą farbę.
Jeśli włos był wcześniej rozjaśniony jest duże prawdopodobienstwo, że kolor się wymyje bardzo, ale minusem jest to, że brąz wymywa się na rudo-żółty, czerwony na różowy itd...
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując