Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-25, 14:17   #2069
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ostatnio próbowałam zastosować zasadę 'minimalizmu' mycie twarzy wieczorem płynem do hig. int., rano tylko przepłukanie wodą, przecieranie kozieradką 2x dziennie, żadnych kremów. czytam często, że takie mocne ograniczenie specyfików daje twarzy odpocząć, trądzik się zmniejsza, skóra 'reguluje' się sama; i to chyba nie dla mnie irytuje mnie uczucie ściągnięcia, suchości, zmarszczki jakby się pogłębiły a cera jak była w złym stanie, tak wciąż jest [emoji14] jak myślicie, odpuścić czy poczekać jeszcze trochę, aż skóra się może przyzwyczai...?

Takie same pokraczne teorie czytałam na temat pielęgnacji stóp Mądrości typu: ja mam stopy jak niemowlę, bo nic przy nich nie robię, a wy cudujecie i z tego te wszystkie problemy. Ta zasada którą zastosowałaś to też jest jakieś domorosłe podejście do pielęgnacji skóry. Raczej mało który trądzik ma podłoże całkiem kosmetyczne, przeważnie skóra trądzikowa zanieczyszcza się z powodu mechanizmów wewnętrznych i odstawienie wszystkich kosmetyków doprowadzi tylko do odwodnienia. Trzeba znaleźć swoje metody, a nie negować wszystkie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora