Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dieta po operacji na woreczek żółciowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-24, 14:20   #6
mmm1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez mmm1980 Pokaż wiadomość
Witam.
We wtorek minionego tygodnia też miałam usuwany pęcherzyk żółciowy. Wychodząc ze szpitala dostałam rozpiske co wolno mi jeść, a czego powinnam unikać. Wymienię Ci kilka rzeczy;
PRODUKTY ZALECANE:
cielęcina, wołowina, chuda polędwica,wątroba,królik, kurczak,mięsa w puszkach,drób i cielęcina w galarecie,wędliny drobiowe,chudy rosół na mięsie,sosy o małej zawartości tłuszczu,masła roślinne, sojowe,ryby typu dorsz,pstrąg,sola,szczupa k,lin w galarecie,ziemniaki w mundurkach,kluski ziemniaczane,puree solone,młada marchew,szparagi,kalafior ,brokuły,buraki,ogórki i pomidory bez skórki,rzodkiew,sałata zielona,sałatki z octem winnym lub sokiem z cytryny, kapusta kwaszona. jaja na miękko,omlet z piany,luźna jajecznica, unikać jednak żółtek,mleko odtłuszczone,jogurty do 1,5% tłuszczu, maślanka,ryż,makaron drobny,budyń,chleb pszenny,cukier,owoce,kawa słaba ziarnista,woda mineralna.
A teraz PRODUKTY ZAKAZANE:!!!!
sery tłuste,świeży chleb,torty,ciasta francuskie,wypieki smażone na tłuszczu,słodycześliwki,a grest,porzeczki,ostra musztarda,pieprz,papryka, mocna kawa,napoje gazowane,alkohol,tłuste mięsa wołowe,mięsa peklowane,pieczone,kaczka ,gęś,panierka,wędzone kiełbasy,mielone mięso,tłusty rosół,majonez,sosy masłowe,wywary z kości,margaryny w kostkach,karp,śledx,makre la,tuńczyk,łosoś,sardynki w oleju,frytki,sałatka ziemniaczana z majonezem,placki ziemniaczane,smażone ziemniaki,cebula,kapusta biała,włoska,groch,fasola ,jaja na twardo,jaja sadzone,jajecznica na słoninie.
Mam nadzieje, że chociaż trochę pomogłam
pozdrawiam
Taką dietę trzeba utrzymywać przez około 4 tygodnie od operacji później można wprowadzać inne produkty oczywiście smażone na samym końcu.
mmm1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując