Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - schodzacy paznokiec. Pilne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-24, 18:51   #1
Paulinka9302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9

schodzacy paznokiec. Pilne


Witam.
Wiem ze taki problem juz byl, ale moj jest zupelnie inny.
Na poczatku pragne podkreslic ze nie uderzylam sie nigdzie, ani nie przypominam sobie abym miala jakis ucisk na paznokcia.

a Wiec, moj paznokiec z duzego palca u nogi schodzi mi. Ale zaczne od poczatku.
Jakos ok od pol roku, zauwazylam ze na paznokciu zaczely pojawiac sie takie biale jakby plamki. Tak jakby niedobor witamin. Dlatego nie traktowalam tego powaznie. Malowalam paznokcie wiec mi to nie przeszkadzalo. Czesto jak malowalam paznokcie to nie zmywalam lakieru przez duzy okres.
Po nowym roku, po kapieli zauwazylam ze paznokiec mi odchodzi caly. Przerazilam sie, zmylam lakier, i zobaczylam ze kolor paznokcia nie jest ladny.
Jednakze nie jest on fioletowy ani nic.. Jest on taki jasno bialo zielonawy. Myslalam ze to grzybica paznokcia, chodzilam na solarium wiec moze dlatego. Poszlam do lekarza, jednakze Ci lekarze to szkoda gadac! Zrobili mi test na grzybice paznokcia, i podobno nie zarejestrowano zadnych zmian.
Ale zauwazylam ze na paznokciu obok, (wskazujacym u nogi) biala plamka rowniez sie pojawia, tak jak na poczatku na duzym palcu bylo. Tak samo zauwazylam taka biala plamke na prawej nodze na paznokciu "wskazujacym" Dodam ze paznokcie u nog mam bardzo kruche, tzn bardzo lamliwe, doslownie moge je przerwac/przeciac paznokciami u rak (oczywiscie nie paznokcia na duzym palcu)
Tylko teraz nie wiem czemu mi ten paznokiec schodzi? co powinnam zrobic aby temu zapobiec? powstrzymac? i wyleczyc? Dodam ze paznokiec mi jeszcze nie zszedl. Trzyma sie a ja nie chce go zrywac bo nie wiem czy moge. Dodam ze biore witamy na skore wlosy i paznokcie, ale nie codziennie gdyz mi sie zapominalo czasami, rowniez mialam przerwe ok miesiac w niebraniu tabletek bo zapominalam. czy to moze byc powod?
Czekam i prosze Was moje drogie o pomoc.
Paulinka9302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując