Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Autentyczność kamieni
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-07-14, 15:04   #9
zuziazaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Autentyczność kamieni

Cytat:
Napisane przez Copper Hair Pokaż wiadomość
Niedawno zainteresowałam się biżuterią i zrobiłam małe zakupy w kilku sklepach internetowych, zaczęłam też przyglądać się aukcjom w internecie - tam jednak zaskoczyły mnie niskie ceny. Przy okazji zobaczyłam,że niektóre kamienie dostępne na aukcjach przypominają na zdjęciach towary sprzedawane przez niektóre polskie sklepy i zaczęłam zgłębiać temat autentyczności kamieni.

Jak na razie "wiem, że nic nie wiem", ale wiem już odrobinę więcej niż 3 miesiące temu, gdy kupiłam pierwsze kamienie. Dowiedziałam się, że niektóre z nich często są podrabiane (inne - jeszcze nie wiem).

Zastanawia mnie na przykład z czego zrobiony jest bardzo różowy turkus... ;-)
...I niebieski zresztą także. Na stronie, gdzie je kupowałam nie było informacji, co to za odmiana (wyglądało na to, że to naturalny kamień jest).

Nie chciałabym dać się robić w bambuko i kupować podróbki, choć nie planuję sprzedaży swoich prac. Myślałam, że sklepy sprzedające takie kamienie nie mogą sprzedawać ich imitacji nie zaznaczając wyraźnie, że jest to imitacja... Zresztą nadal tak myślę, ale niewykluczone, że się mylę.

Czy kupując kamienie sprawdzacie ich autentyczność? Czy znacie sklepy, które mają z tym problem?

Co robicie w sytuacji, gdy okazuje się, że zamiast kamienia kupiłyście plastik lub inny kamień potraktowany czymś tam?
Każdy szanujący się sklep oferujący kamienie szlachetne musi podać źródło pochodzenia kamienia ewentualne ich metody poprawiania. Pomyśl, jeśli na świecie szafir kosztuje od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy dolarów to jaki byłby interes sprzedawać go za 15 zł na allegro?. Większość ofert na allegro to oferty kamieni poprawianych właśnie. Są tanie bo kamień przed poprawką nie przedstawia prawie żadnej wartości. Zobacz ceny kamieni szlachetnych na https://www.hardleo.com i porównaj je z allegro W polsce jest kilku sprzedawców kamieni szlachetnych, poszukaj w google i również porównaj.
zuziazaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując