Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko o Egipcie cz.3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-13, 13:05   #151
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Wszystko o Egipcie cz.3

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Nic sie nie dzieje dopóki jakiś idiota z kałachem nie wpadnie do hotelu i nie zacznie strzelać...wtedy dopiero się zadzieje ale już będzie za późno.
A wiesz , że na samym Synaju było wczoraj kilka wybuchów ? ale że nie zgineli turyści to takie rzeczy nie są w mediach nagłaśniane..


Nigdy nie myślałam, że bede komuś odradzała wyjazd do krajów arabskich, zawsze podchodziłam z ogromną rezerwą na temat tego co piszą i twierdzilam, że póki hotele są bezpieczne ( a myslalam, że zawsze takie beda bo co jak co , ale ataki na turystów to ryzyko utraty dochodu dla nich) to można spokojnie wypoczywać i sama po fali zamachów byłam wieloktrotnie i w Egipcie i raz w Tunezji. W 2011 roku byliśmy jedną z pierwszych grup, które poleciały z Polski do Egiptu po zamachach, hotele były wtedy puste i nie ukrywam, ze chodziło też o wzgledy finansowe gdyż w tamtej chwili 5-gwiazdkowy hotel kosztował nas za 2 tygodnie 1800 zł, ceny aż tak spadły. Wcale nie twierdze, że było to odpowiedzialne zachowanie ale ja się po prostu niewielu rzeczy boju.


Jednak po ostatnich wydarzeniach w Sousse sama nie wiem czy na taki wyjazd bym sie teraz zdecydowała.... raczej nie. Pewnie zmieniłabym destynacje na Turcję.
Poza tym jeśli ktoś nie nurkuje ( ja głównie dla takich celów jeżdziłam do Egiptu, czyli oglądanie świata podwodnego którego nie pobije nic! ) tylko wyleguje sie w hotelu to lepiej wybrać inny kraj gdzie hotele i plaze są porównywalne...dla mnie poza rafami w Egipcie jest tylko brud, smród i ubóstwo czy jest to więc warte ryzyka ? nie sądze.
Zgadzam sie w 100%. Poza tym uwazam, ze jezeli ktos jedzie gdzies pomimo ostrzezen MSZ, to powinien polegac tylko i wylacznie na sobie, w sensie studencik z kalachem wpada na plaze i robi rzez - radz sobie, nie oczekuj, ze samolot przyleci po ciebie wczesniej, ze kogos to obchodzi, ze siedzisz i placzesz, bo wybuch rozwalil hotel lacznie z twoim pokojem i rzeczami i nie masz gdzies spac i co wlozyc na tylek. Jak ktos jest takim bohaterem, ze zaryzykuje zyciem za tydzien w all inclusive za 1499 to niech nim bedzie za swoje, a nie podatnikow pieniadze.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."

Edytowane przez blue2003
Czas edycji: 2015-07-13 o 13:06
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując