Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.XXXIX
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-09-09, 09:58   #2529
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.XXXIX

Cytat:
Napisane przez Oktawiaaa Pokaż wiadomość
Powiedźcie mi proszę, czy mając umowę o pracę na 2 lata (1 rok płaci mi urząd, a drugi firma), mogę zrezygnować z tej pracy?
W umowie mam napisane, że 2 tyg wypowiedzenia, a chłopak, który został tak samo przyjęty jak ja, ale miesiąc wcześniej, powiedział, że jemu mówili, że jeśli będzie chciał się zwolnić, to tylko dyscyplinarnie.

Jestem taka wściekła, bo przeszła mi oferta koło nosa, asystentka dyrektora, kasa 2 razy większa niż teraz i wiecie kto poszedł na to miejsce? Siostra TŻa, której nienawidzę. W ogóle tam trzeba dobrze znać ang, a ona nie zdała matury z ang, poprawiała i nie umie się wysłowić nawet. Jej załatwił tam ojciec robotę,a do mnie dzwonili, bo mieli moje cv....
Nie znam zasad zawierania umów o pracę dofinansowanych przez urząd, ale nie sądzę, aby była tu naruszona podstawowa zasada: pracownik zawsze może wypowiedzieć umowę o pracę. Tym bardziej, jeśli umowa wprost przewiduje okres wypowiedzenia.

Inna sprawa, że mogą być z tego tytułu jakieś sankcje (np. urząd nigdy więcej nie wyrazi zgody na dofinansowanie umowy takiego pracownika), ale jak to wygląda w praktyce najlepiej chyba zapytać w samym urzędzie.
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora