Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - koszmary.. e... psycholog?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 11:29   #16
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: koszmary.. e... psycholog?

Rapifen, oczywiscie doradzam rozmowe z psychologiem, przede wszystkim ze wzgledu na przebyta i zaleczona depresje - byc moze wlasnie tylko zaleczona, a nie zazegnana na dobre.
Z pozaprofesjonalnych metod - podoba mi sie to, co juz robisz, tym bardziej, ze wyglada na skuteczne. Mozesz sprobowac pic kubek mleka lub kakao przed snem, cieplej kapieli z piana, kladzenia sie spac nie wtedy, gdy juz padasz, ale o stalej, rozsadnej porze. Jesli pomagaja ci kolory, obrazy - moze sprobujesz (nie smiac sie!!! na mnie to dziala) wlaczac sobie na dobranoc Disneya lub DreamWorks - mustanga, krola lwa, herkulesa, droge do el dorado, zakochanego kundla, bambi - same dobre zakonczenia, same dobre emocje. Ja nie miewam koszmarow, ale gdy wszystko mi sie czasem walilo w zyciu, bylo zle, cos nie szlo, stresowalam sie lub po prostu smucilam - ogladalysmy z corkami bajki i to jakos odrywalo mnie od problemu, dawalo wiare, ze zlo zawsze bedzie ukarane, a dobro zwyciezy. Troszke moze infantylne dla niektorych, ale co tam.
Poza tym, nie jedz kolacji pozniej, niz na godzine przed pora zasypiania, a gdy zamykasz oczy, odplywaj w marzenia, snuj sobie w glowie opowiesci, ktorych jestes bohaterka, w ktorych jestes zawsze najdzielniejsza, najszlachetniejsza, podziwiana i kochana. Taki Twoj swiat i Twoja wlasna basn. Byc moze na poczatku wysnujesz 10 odcinkow nim zasniesz, a po jakims czasie - jak ja - bedziesz usypiac spokojna i szczesliwa po kilku pierwszych zdaniach?
Jesli boisz sie konkretnych mysli, sytuacji, zdarzen, wspomnien - moze probuj 'oswajac' te leki w ciagu dnia? Z tym, ze to by zalezalo od ich kalibru i jesli byl ciezki - niech psycholog Ci w tym pomoze, nie porywaj sie wowczas na oswajanie sama.
Jesli masz kogos, z kim mieszkasz - chlopak, mama - niech ten ktos przytula Cie we snie. Poczucie bezpieczenstwa i bycia kochanym przenika z jawy do snu tak samo, jak wizualizuja sie koszmary, leki i stres.
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując