Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Łupież i drapanie u szczeniaka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-05, 12:07   #4
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Łupież i drapanie u szczeniaka

W zasadzie alergię pokarmową da się u psa stwierdzić chyba tylko metodą prób i błędów. Z tego co wiem weterynarze nie zalecają (lub robia to rzadko) przeprowadzania u psów testów alergicznych bo sa niemiarodajne (powiedzmy kontrowersyjne).
Proponuję zmienić karme na którąś Lamb & Rice i poobserwować czy sa jakieś zmiany. Jeśli piesek się bardzo drapie to może należałoby mu zrobić badanie zeskrobiny, żeby wykluczyć gronkowca, nużeńca czy inne świństwo. Poza tym chyba zmieniłabym weta. Ja jeszcze się nie spotkałam u zdrowego psa, żeby gruczoły zapychały sie w takim tempie, że konieczne jest opróżnianie ich kilka razy w tygodniu. Może to jakaś choroba, a drapanie jest tylko efektem tych zapchanych gruczołów.

Wiesz, że inne psy jedzą ścinki to żaden argument. To że coś jest dobre (a przynajmniej nieszkodliwe) dla jednego psa nie znaczy wcale, że będzie tak samo dobre dla innego psa. Tu się zgadzam ze zdaniem tego weta - żarcie dla ludzi jest dobre dla ludzi a nie dla psów. Pies powinien jeść karmę dla psów.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując