Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-04, 23:04   #3587
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wrażliwa i naczynkowa cera- duży problem w doborze pielęgnacji

Bardzo dziękuję wam za wszelkie odpowiedzi

A więc tak: byłam u dermatologa. Jednak źle trafiłam i dostałam na chybił- trafił tylko masę kremów/żeli- testerów, które były chyba wszystkimi które lekarz posiadała do cery wrażliwej czy naczynkowej. Niczego się nie dowiedziałam. Byłam na NFZ Wypróbowałam chyba dwa i skończyło się tym co zawsze.

Moja cera nadal się pogarsza. Coraz częściej jest czerwona, naczynka widzę że też są z czasem większe. Nie próbowałam kosmetyków naturalnych, choć chciałam. Jednak nawet kropla Amolu na twarz spowodowała takiego typu uczulenie (czy jak to nazwać) jak każdy inny kosmetyk naturalny zawarty w kremach etc. Wydaje mi się więc, że takie nie sprawdzą się u mnie.
W międzyczasie próbowałam również wody termalnej z Uriage. Jakie było moje zaskoczenie gdy wyskoczyły mi podskórne gule, a twarz zrobiła się jeszcze bardziej czerwona...
Obecnie nadal podtrzymuję swoją pielęgnację. Wydaje mi się że krem z filtrem (Flos lek) mam dobry, jednak ten pod niego mnie podrażnia (Alantan dermoline) a zamiennika nie mam już siły szukać...

W tej chwili naprawdę nie mam pojęcia w którą stronę iść. Podałyście mi dużo kosmetyków które mogłabym spróbować, jednak nie wiem które odrzucić a które zostawić, jeśli nie wiem co mi jest. Jedynym rozsądnym wyjściem wydaje mi się iść prywatnie do dermatologa, który zna się na rzeczy i może pomóc. Czekam jednak na każde propozycje na tą chwilę
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując