Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-03, 14:45   #4377
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
A ja mam do Was takie pytanie: Co się dzieje z typami kiedy się... starzeją?
Gdzieś mi dzwoni, że u kogoś czytałam, że typ się zmienia w kierunku jaśniejszego i/lub stłumionego. Co jest oczywiście uzasadnione- włosy siwieją, rysy tracą ostrość.
Według tej logiki Chłodne Lato może ewoluować w kierunku zgaszonego lub jasnego. Okej, ale co się dzieje np. z taką Zimą, przecież nie ma Stłumionej ani Jasnej Zimy . Gdzieś sobie zapamiętałam, że zima idzie w kierunku Lata. (Ewolucji w ciepłą stronę raczej nie zakładam.)
Czy ktoś pamięta ten artykuł? I jak Wam się wydaje, kiedy zaczyna się ta ewolucja? Ja mam pierwsze siwe włosy i jak nałożę farbę, to od razu jest bardziej zimowo. Ale gdybym zdecydowała się na naturalny look (raczej nie, ale hipotetycznie) to co, nagle musiałabym zmienić garderobę w kierunku lata?
Obserwuję po ludziach, że tracą na intensywności z wiekiem i zastanawiam się, czy mam się przygotowywać do zmian i od kiedy?
To jest taki mit urodowy, który był popularny w XX wieku, chyba pokłosie tego, że w pewnym wieku "nie uchodzi" i należy się usuwać w cień. Owszem, są zmniany w wyglądzie, ale czy aż takie, żeby się zmienił typ... na poczatku przygody z analizą też myślałam, że tak jest, ale im dłużej siedzę w Sci/Art tym mniej prawdopodobne mi się to wydaje. Starsze panie bardzo dobrze wyglądają w kolorach swojego typu. Oczywiście efekt jest nieco inny niż w wieku 20 lat, ale chyba nikt się nie spodziewa czego innego...

Wydaje mi się, że zmiany zachodzą raczej w wyglądzie, zapewne nieco się traci na kontraście, ale też bez przesady i zależy w jakim wieku.

Faktem jest, że włosy siwiejące mogą robić efekt mdły u typów intensywniejszych, lepiej wygląda pełna siwizna albo grube pasma czy strefy.
Skóra z wiekiem wystawia rachunek za ekspozycję na słońce i robią się przebarwienia, ale cera typów czystych i tak pozstaje bardziej przejrzysta niż innych.
Z wiekiem potrafią nieco zmętnieć oczy, ale to raczej w naprawdę mocno zaawansowanym wieku, tak po 70-tce i dalej.
Oprawa oczu może osłabnąć.

Ale dalej powinna pasować ta sama paleta, ten sam typ. Może być tak, że zmienią się najlepsze kolory czy zestawy z tej palety.
To trochę tak, jak np. opalicie się i rozjaśnią się włosy od słońca. Typ zostaje, ale kolorystyka lubi się lekko przesunąć - inny kontrast, może trochę się ocieplić. Dlatego wśród osób, które się opalają, widać często nawyk, żeby inne kolory i zestawy nosić latem, a inne zimą.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora