Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Anglia cz. III
Wątek: Anglia cz. III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-15, 16:42   #19
Ciarra
Raczkowanie
 
Avatar Ciarra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 340
Dot.: Anglia cz. III

W zwiazku z tym, ze przeprowadzam sie za 2 tyg do londynu na studia mam kilka pytan:

1. Mam nowego laptopa, nigdy nie mialam w nim internetu. W mieszkaniu, ktore bede wynajmowac internet jest - co potrzebuje, aby korzystac z niego na laptopie, najlepiej bezprzeowodowo na terenie domu?

2. Do wizazanek z Londynu - co z oysterka? Niby mam 30% znizki, tylko na podstawie czego? Mojej legitymacji z liceum, karty ubezpieczeniowej europejskiej czy czego? Co pokazac i gdzie, aby wyrobic znizkowa oysterke? (Podobno ta ze zdjeciem) i jak ja nabijac?

3. Musze przejechac z lotniska heathrow do strefy 2 (mieszkanie), ale na wschodzie, w zwiazku z tym przejezdzam przez wszystkie 6 stref i kupuje ta jednorazowke na 6,tak? jaki okolo jest jej koszt?

4. Bardzo glupie pytanie - ( ) czy w tesco dostane obecnie materac dmuchany taki granatowy a la telezakupy mango? (musze spac u kolegi w pokoju jeden miesiac zanim nie dojedzie moja kolezanka i nie wynajmiemy dwupokojowego, normalnego mieszkania na dwie )

5. Oczywiscie nie moge brac tego typu rzeczy, wiec bede musiala kupic. gdzie najtaniej? chodzi o koldre, poszewki, poduszke, sztucce, nakrycie stolu jedno itp (kosmetyki wiem ze w bootsie)

6. Siec komorkowa - ktora wybrac aby polaczenia byly najtansze? Startery dostane w kioskach?

7. Sa jeszcze jakies karty znizkowe, ktore warto miec? zamowilam juz z bootsa, primark nie ma

8. Co z przejsciowkami do kontaktow? Podobno sa potzrebne do wszystkiego, komorka, suszarka itp Gdzie je dostane? I jaka ma byc moc? (nie znam sie na tym)

9. Jaki bank wybrac na konto do przelewow pensji i takie zebym mogla wplacac i wyplacac pieniazki kiedy chce? (podobno jeden ma darmowe przelewy do polski w polaczeniu z PKO)

10. Gdzie isc aby wyrobic nr ubezpieczenia? To przed czy po banku?

To chyba wszystko narazie Dziekuje Wam z gory za pomoc i prosze o przyjecie do watku Pozdrawiam!
__________________
All you need in this life is ignorance and confidence; then success is sure.


Edytowane przez Ciarra
Czas edycji: 2009-06-15 o 16:44
Ciarra jest offline Zgłoś do moderatora