Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-07-13, 20:45   #51
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Memento dla fanek nie-opalania

Cytat:
Napisane przez czarna.noc
Dziewczyny, tu nie chodzi o skrajnosci. Ja od dawna wiem, ze kazdy czlowiek moze przebywac na sloncu okreslony czas bez filtra (oczywiscie mowimy o minutach, nie godzinach) i nic mu sie nie przydarzy.
Co do czerniaka, to ja z kolei slyszalam o badaniach, ktore wykazuja, ze najczesciej zapadaja na niego ludzie, ktorzy na codzien nie maja do czynienia z duzymi ilosciami slonca, a nagle podczas urlopu korzystaja z niego bez umiaru (np, szwedzi tak choruja) Inne badania udowadniaja, ze czernuak powstaje tam, gdzie zwykle cialo jest zasloniete ubraniem, a nagle przez dlugi czas jest poddane dzialaniu slonca.
Ile osob, tyle opinii
Takie info się w tym artykule z Wprostu.Poza tym jest jedna ważna rzecz.Piszą,że na czerniaka najczęściej chorują osoby posiadające znamiona na ciele od 100 do 200.

Nie wolno tylko smażyć się na plaży. Słońce, tak jak czerwone wino, najkorzystniejsze dla zdrowia jest w umiarkowanej dawce.

Tylko teraz pytanie-co to znaczy w umiarkowanej dawce
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując