Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - maść ichtiolowa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-13, 21:53   #21
Lulaa
Raczkowanie
 
Avatar Lulaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 46
Dot.: maść ichtiolowa

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
A czy ktoś wie jak szybko zadziała maść ichtiolowa?Jutro lecę do PL i mam zamiar na wieczór od razu wysmarować tą maścią moją podskórną krostkę na nosie. Czy do rana ropa powinna wyleźć na wierzch
To zależy z jaką krostą ma się do czynienia. Jeśli jest to mała albo średniej wielkości krostka to wystarczy kilka godzin czy noc. W przypadku bolesnych podskórnych wyprysków niestety trwa to dłużej, bo one są nie do zdarcia ;/ więc może to trwać i kilka dni (mówię o ciężkich przypadkach).
Maść ichtiolową lepiej nakładać punktowo, chociaż nie wydaje mi się szkodliwa, ponieważ dermatolog poleciła mi ją, żeby oszczędzać skórę od bardziej chemicznych środków. Po prostu wyciąga wszelkie nieczystości i jak nałożymy na większą powierzchnię, to może wyciągnąć coś, czego się nie spodziewałyśmy
Maść ichtiolowa ma właściwości rozgrzewające, ale najlepiej działa kiedy jej jeszcze trochę pomożemy, więc smarujemy punktowo, a na wierzch nakładamy kawałek watki. Ja tak robię w domu, na noc zaklejam plasterkiem i z efektów jestem bardzo zadowolona.
Pozdrawiam )
Lulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując