Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dziecko z moczówka prostą
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-10, 09:30   #7
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Dziecko z moczówka prostą

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
u nas po próbie zagęszczania ciężar właściwy dobił do 1016, ale nefrolog i tak ma wątpliwości... właśnie w tym tygodniu mamy zrobić badanie moczu i znów się do niej zgłosić
wywnioskowałam z twojego posta, że próbe mieliście robioną w szpitalu. U nas (niestety?) robiłam próbę sama w domu. Stresowałam się okropnie tą podażą płynów, bo to przecież niemowlak (wtedy miała 7,5 miesiąca) a więc podstawą jej diety jest mleko. Do tego jest na piersi, więc kompletnie nie wiedziałam, ile wypija A i tak nefrolog się czepnęła, że w trakcie próby dziecko piło. Nie wiem, jak miałaby nie pić (czyli nie jeść)
Powiedz mi jeszcze, czy jest to choroba uleczalna? Czy już zawsze dziecko musi brać leki na zagęszczanie moczu?

Całą diagnostykę prowadziliśmy w szpitalu.
Podczas testu deprywacji dziecko nie powinno pić (wcale).
To jest bardzo trudne i traumatyczne dla dziecka, ale trzeba niestety to zrobić, by diagnoza była poprawna.

Z tego co piszesz to u Twojej córeczki podejrzewana jest moczówka prosta nerkopochodna.

Mój syn cierpi na moczówkę prostą centralną.
W jego przypadku (na dzień dzisiejszy) prognozy wyleczenia są równe zeru. (nie znamy przyczyny choroby).
I cały czas potrzebuje i będzie potrzebował minirinu.

U Was może być inaczej. Wiele zależy od genezy choroby i jej odmiany.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując