Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prosze zerknijcie -dot. plytek krwi u dziecka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-03-17, 11:16   #3
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Prosze zerknijcie -dot. plytek krwi u dziecka

Cytat:
Napisane przez byasia
Moja córeczka ma za dużo płytek krwi. Norma to 120-350, a Idze wyszlo 602. Czy spotkałyście sie kiedys z taka nadpłytkowoscią u dziecka 12 tygodniowego. Co może być powodem takich wynikow. Lekarka powiedziała, że decyzję podejmie za tydzień. Jutro idziemy zrobić powtórne badanie prywatnie. A ja do następnego tygodnia chyba nie wytrzymam z tej niepewnosci.
Pozdrawiam
nie wiem co o tym myśleć, bo ja kiedyś przy wynikach krwi mojego małego dostałam taką tabelkę, w której były wypisane normy wynikowe dla dzieci w różnym wieku. i tam było napisane, że u dzieci do 2 roku życia norma nie jest taka jak dla dorosłego, czyli do 350 tylko do 550.
a najczęstszym powodem podniesionego pozimu płytek u maluszków są infekcje. taki poziom zostaje jeszcz do 10 dni po wyzdrowieniu. wyniki trzeba powtórzyć, ale nie zamartwiaj sie, bo czsem zdarzają się też błędy laboratoryjne mimo, że analizy są maszynowe.
te informacje mam od znajomej lekarki, która była swego czasu ordynatorem oddziału dziecięcego w szpitalu, więc raczej jej wierzę.
trzymaj się i daj znać co z tymi wynikami.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując