Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapychające składniki w kosmetykach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-14, 18:11   #1401
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Mnie totalnie wysadza po kosmetykachw którym składzie jest paraffinum liquidum itp. Jeszcze jest parę wyjątków na rynku bez tego dziadostwa w składzie, ale trzeba się naszukać. Poza tym - parabeny, a najgorzej jeśli jest ich cała tablica tzn. metylparaben, propylparaben, butylparaben i jeszcze jakiś. KOSZMAR!!
Nie jestem pewna czy parabeny zapychają ale paraffinum liquidum jak najbardziej. W ogóle polecam unikać pochodnych ropy naftowej, które blokują oddychanie skóry. Cera się dusi i stąd później problemy skórne.
Unikajcie:
Paraffinum Liquidum
Paraffin
Synthetic Wax
Isoparaffin
Mineral Oil
Petrolatum

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez marchewka z groszkiem Pokaż wiadomość
Czego tu człowieku używać, jak gliceryna zapycha mi pory Jedynie Galenic z ekstraktem z dzikich jagód mnie ratował Tyle, że drogi jest. Znacie coś bez gliceryny? Chyba Hipp jedynie pozostaje, a zbyt słaby...
Wydaje mi się że akurat w przypadku gliceryny zalezy od jej sposobu pozyskania. Ja mam wrażenie że nie w każdym kosmetyku gliceryna zapycha. Problem w tym, że nigdy nie wiadomo jak czysty jest składnik. Gliceryna może mieć pochodzenie zwierzęce (łój), roślinne (oleje - kwasy tłuszczowe) a także petrochemiczne (ropa naftowa). Przypuszcam, że ta naturalna, rślinna nie jest szkodliwa, ale kto wie...
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując