Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Quilling Jak Wy to robicie?:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-20, 19:46   #7
mikilukasza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Morskie klimaty...
Wiadomości: 594
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
Witaj
Mimo że mój quilling pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to jednak chętnie odpowiem na Twoje pytania, w miarę moich możliwości i umiejętności
W zasadzie nie ma się czego tutaj uczyć- to prosta technika, do której nie potrzeba specjalnych zdolności
Przede wszystkim powinnaś zaopatrzyć się w narzędzie (igłę) do quillingu- znalazłam kilka ofert w sklepach internetowych, ceny są różne, zwykle 10-20 zł. Takie narzędzie możesz też zrobić sobie sama, np. z wykałaczek czy jakiegoś cienkiego patyczka, który należy przeciąć tak, żeby można było wsunąć w niego papierek i skręcać. Ważne, żeby był on gładki i dosyć wąski, żeby dało się potem zsunać skręcony papier.

Możesz kupić sobie gotowe paseczki do quillingu lub pociąć je sama (np. z bloku z kolorowymi kartkami). Szerokość pasków zależy od Ciebie, ja zaczynałam od takich ok 6-7 mm, teraz kręcę maksymalnie 3 mm. Musisz zobaczyć, z jakim papierem będzie Ci się najlepiej pracowało, ja np. wolę nieco grubszy, taki z bloku technicznego z kolorowymi kartkami.

Przyda Ci się także szablon z kołami, po to, aby poszczególne elementy miały równą średnicę. Szablon taki kupisz w sklepie papierniczym za ok. 5 zł.

Oczywiście potrzeba też kleju - najlepszy chyba jest magic

A co do samej techniki... Podstawową formą jest takie skręcone kółeczko, z którego palcami formuje się potrzebne elementy- przykłady takich elementów w linku poniżej:
http://www.handmade-craft-ideas.com/...led-shapes.jpg
Wszystkie elementy łączymy z sobą czy też z papierem oczywiście za pomocą kleju (dlatego dobry jest magic, który po wyschnięciu staje się przezroczysty i raczej nie widać go spod quillingu).

Odmianą quillingu jest husking, który polega na owijaniu papieru wokół szpilek- gdybyś z czasem chciała zająć się i tym, to potrzebne Ci będą szpilki i tablica korkowa lub zwykła podkładka pod myszkę.
Z papieru możesz też robić stokrotki, różyczki i inne cuda-kwiatki -> filmiki instruktażowe znajdziesz bez problemu w internecie.

Mam nadzieję, że nie zapomniałam o niczym i choć trochę pomogłam
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej zabawy z quillingiem !
thea2-jaki dokładny instruktaż! Jesteś niesamowita! Jeszcze niedawno doradzałaś mi na moim wątku a dziś Jesteś już tutaj!
Wiedz, że Twoje rady pobudzają do działania-Dziękuję!
Widzę, że propagujesz quilling całym sercem!?. To dobrze...
Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła zaprezentować Wam swoje prace wykonane tą techniką!

emes - ja też się jeszcze uczę. Także głowa do góry, nie jesteś sama! Uda się nam!

bila - czy ja też mogę się podpiąć pod Twoją propozycję?

Gorąco pozdrawiam!
......................... ......................... ......................... ........................

Mój zakątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385125
mikilukasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując