Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zawód księgowa/księgowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-04, 20:55   #18
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
No właśnie ciekawi mnie o co chodzi z tymi niektórymi egzaminami? Gdzie można poczytać coś więcej na ten temat? Ja dopiero kończę licencjat i wybieram się na AE na magisterke no i potem bym tą podyplomówkę robiła. A na rachunkowość zdecydowałam, a raczej przekonałam się do tego dopiero niedawno, więc moja orientacja co do egzaminu MF jest dość znikoma.

No a wymagania, to coraz więcej biur ma takie. Z choinki się urwali..
Z tymi egzaminami na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych to co jakiś czas się zmienia, obecnie żeby nie zdawać egzaminu trzeba mieć skończone studia lub podyplomówkę na kierunku rachunkowość na uczelni która ma prawo nadawania stopnia doktora i trzy lata praktyki w zawodzie. Druga opcja to dwa lata praktyki, minimum średnie wykształcenie i zdanie egzaminu. Treść rozporządzenia Dz.U. 2002 nr 120 poz. 1022 szczególnie paragraf 3.1

Ale słyszałam już o planach że ma się uzyskiwać certyfikat jedynie poprzez zdanie egzaminu.

Co do kursów to fajna rzecz, ale tak naprawdę najwięcej się człowiek uczy dopiero w pracy, więc jeżeli już studiujecie na danym kierunku to raczej poszukałabym praktyk lub stażu, zamiast wydawać sporo kasy na kursy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując