Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - krem pod oczy, czy ma znaczenie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-06, 19:03   #18
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pewnie, że mogą. Skóra pod oczami jest cienka i nie wydziela ochronnego sebum, więc jest bardziej podatna na wysuszanie. W zasadzie chodzi o to, żeby była wystarczająco natłuszczona i nawilżona, więc można używać tego samego, co do twarzy, jeśli nie jest to coś matującego. Cicalfate o którym pisałaś, to krem, który składa się głównie ze składników natłuszczających, nawilżającej gliceryny i antybakteryjnego cynku. Skoro Ci pasuje i współgra z korektorem (nie warzy się), to używaj go dalej. Nie każdy może/lubi kosmetyki żelowe (mi ściągają nieprzyjemnie skórę), więc na Twoim miejscu spokojnie używałabym Avene i podobnych do niego trochę treściwszych kremów, tym bardziej, że masz skórę przesuszoną od korektora.
Masło shea to świetna rzecz na podrażnioną i suchą skórę, ale jest z nim jeden problem - jest twarde i ciężko się nakłada. Trzeba czekać, żeby rozpuściło się na dłoni pod wpływem ciepła i dopiero wtedy wsmarować, ale i tak nie daje się tak łatwo aplikować jak krem, więc używanie go (zwłaszcza na większe partie ciała) jest raczej upierdliwe.
w sumie, Cicalfacse odpowiada mi, wiec bede go uzywac nadal, bambino nadalby sie, czy raczej nie?
dziekuje bardzo za rady

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez anastaska18 Pokaż wiadomość
chimay, widzę, ze znasz się na kremach. Czy sa Ci znane może kremy KAnebo? Interesuje mnie kupno kremu pod oczy tej firmy, ale nie jestem firma która uwzględnia potrzeby wrażliwej , skłonnej do podrażnień cery? Dodam, ze mam młodą skore(22 l.)Wiem, ze tu jest recenzja tego kremu, ale jest mało opinii i nikt nie wspomina o tym co jest dla mnie ważne. Ale może Ty coś wiesz i możesz mi powiedzieć?dziękuje

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

maslo shea pod oczy jest dobre, kiedyś używałam, ale trzeba uważać przy nakładaniu go, żeby nie migrował do oczu. Mnie strasznie piekły po nim oczy za każdym razem niestety
maslo shea, z tego co slyszalam, czesto ma jakies domieszki, tak?
gdzie mozna kupic takie 100 procentowe? i czy dobrze nawilza? moje cialo potrzebuje bardzo intensywnego nawilzenia, szczegolnie, ze mam atopowe zapalenie skory.
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując