Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-04, 22:31   #19
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dlaczego glodzic? No z punktu nr 2 to poniekad wynika. Dziecko piersiowe moze wisiec na cycu caly dzien i przybierac dajmy na to 2kg na miesiac? A dziecko karmione butelka ma limit 1kg.

Ale jesli po 6 miesiącach dziecko powinno podwoić swoją masę urodzeniową, a po roku potroić to wyglada jednak na to, ze jest jedna norma dla wszystkich dzieci...
Bo to tylko normy, widełki, jakoś te dzieci trzeba usystematyzować

Każde dziecko ma swój optymalny rozwój, ale po 6 miesiącach powinno podwoić wagę urodzeniową i tyle, nieważne czy piersiowe czy butlowe Do 6 miesiąca wszystko się jakoś stabilizuje, układa, wyrównuje i po pół roku mierzą, ważą i powinno być

I zazwyczaj tak się właśnie dzieje, że nawet te piersiowe grubaski, ważące 7 kg już w 3 miesiącu życia (przykład mojej koleżanki - 3500 początkowa czyli podwojona waga już po 3 miesiącach, karmiona samą piersią bez dopajania) po 6 miesiącach ważyła 8500. Więcej, niż widełki pokazują Po 3 miesiącu poprostu zaczęła mniej przybierać ok. 0,5 kg na miesiąc i dociągnęła do 8500, chociaż każdy się martwił, że będzie dużo więcej, bo początkowo ten przyrost był ogromny i dziecko monstrualne wręcz A do 6 miesiąca wszystko ładnie się ustawiło i jakoś strasznie poza widełki nie wyłazi

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Napiszę to co ja wiem, od "moich lekarzy" i jako matka czym się kierowałam
- dziecko butlowe powinno przybierać - 0,5 - 1 kg na miesiąc,
- dziecko cyckowe powinno przybierać cokolwiek, ale min.0,5 kg na miesiąc i może więcej niż 1 kg na miesiąc przytyć spokojnie, może nawet 2 czy 3 kg i nie ma tu problemu,
- po 6 miesiącach każde dziecko powinno podwoić wagę urodzeniową,
- po 1 roku każde powinno potroić wagę urodzeniową.

Ale są to tylko widełki i normy, każde dziecko rozwija się inaczej, ma swój tryb itp. Jednak aby jakoś te dzieci usystematyzować trzeba było przyjąć jakieś normy i tyle

Sztuczne mleko ma sztuczny tłuszcz, którego nadmiar się odkłada i dlatego są te niby normy, że do 1 kg i tyle. Tak słyszałam od mojej lekarki.
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2010-07-04 o 22:19
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując