Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Być kosmetyczką/kosmetologiem...WASZA HISTORIA ZAWODU
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-24, 08:27   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Być kosmetyczką/kosmetologiem...WASZA HISTORIA ZAWODU

Cytat:
Napisane przez maaadziuuulka21 Pokaż wiadomość
super n - nika !!! Z sałego serducha Ci kibicuje i troszkę zazdroszczę ( tak pozytywnie oczywiście ). Ja w mojej pracy na razie o kursie mogę zapomnieć gdyż pracuje też w weekendy Myslałam o jakiejś rocznej szkole wizażu, co prawda mam taką specjalizację ale inny wizaż jest na kosmetyce a inny już będąc na rocznym w szkole bo to tylko zajęcia tego właśnie dotyczące. Makijaże okolicznościowe również wykonuje ( uwielbiam to !! ) pedicure, manicure, henne , parafine , maski , oczyszczanie . Co do hybrydy to rozglądam sie za zestawami i jestem na etapie zamawiania zestawu do wosku bo chce powiększyć pakiet w domu. Co do mikrodermabrazji to powiem szczerze ( moje subiektywne zdanie ) że szkoda inwestycji , raczej jeśli mogę Ci doradzić to bym proponowała żebyś skupiła się na kwasach bo myślę że nimi zdziałasz większe cuda. Wiem że mikro.. nie każdemu pomaga ( ja sama chodziła baaaaaaaardzo długo co 2 tyg i dałam sobie spokój bo po zabiegu cera okropna i jak doszła do siebie po 2 tyg to znowu zabieg i skórka za wyprawkę i kupe kasy poszło na to ) , natomiast kwasy są niezastąpione więc jeśli masz możliwość taką i potrafisz je dobrze wykonywać to świetna inwestycja w kwasy medyczne ( jakiś kursik ) mam znajomą która ma salon i nie korzysta z mikro tylko kwasy i lampy. Natomiast peeling kawitacyjny miałam okazję testować i oczywiście jestem jak najbardziej za ultradzwiękami - świetna sprawa
Kochana powodzenia i życzę Ci abyś mogła jak najszybciej spełnić swoje marzenie i otworzyć swój salon Ja również mam nadz że moje marzenie się niedługo ziści ))

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

aha i jeszcze jedno Jeśli mogę coś doradzić przyszłym kosmetyczką Dziewczyny praktykujcie duzo !!! Po szkole ćwiczenia na znajomych , rodzinie bo nauka czyni mistrza a im wieksza praktyka tym jesteśmy bardziej staranne i precyzyjne w tym co robimy Wszystkiego mozna się nauczyc tylko trzeba dużo praktykować i oczywiście być na bieżąco z wszelkimi nowinkami, nowościami. Klientki oczekują od nas dużo . Mamy niestety ciężkie czasy , kryzys.. także nie każdego stać na taki luksus jakim jest wizyta w salonie lub u kosmetyczki także trzeba dbać o każdego klienta i zawsze mozna go czymś zaskoczyć pozytywnie. A to przy końcowej masce jak klientka sobie błogo lezy jakiś masażyk rączek zrobić w międzyczasie albo delikatny peeling .. Niby nic a ile dobrego zyskacie w oczach klientki.. i na pewno wróci do Was ... z koleżanką hi hi hi .
POZDRAWIAM
odnosze sie do tego pogrubionego, zupelnie sie nie zgadzam z tym co piszesz. Mikro to jest jeden z podstawowych zabiegow i to, ze Tobie nie pomoglo, to nie znaczy, ze nikomu nie pomaga. Na innych lepiej dziala kwas, na innych mikro, wiec jak najbardziej trzeba sie podszkolic rowniez w tym zabiegu. Sa cery gdzie wlasnie mikro jest rewelacyjna, dla innych kwasy a dla jeszcze innych mikro z kwasami. Tzreba wiec kazdego zabiegu/aparatury sie wyszkolic. Nawet tego, ktory nam osobiscie nie pomogl.
Mikro to podstawa. Eh..

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-10-24 o 08:28
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując