Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - tragedia po farbowaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-01-20, 21:43   #1
1069
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 6

tragedia po farbowaniu


zadałam to pytanie, gdzieś na forum, ale nie w części fryzjerskiej-przez niedopatrzenie

mam włosy gęste, grube, sztywne, dość ciężko przyjmują kolor(dość szybko też on znika, ale może to wina farb?); w każdym razie farbuję je sporadycznie, na ciemno raczej (choć naturalnie mam ciemne włosy, więc jest to tylko minimalna różnica), nie znać na nich odrostów;
z resztą farbowanie znoszą bardzo dobrze, nawet lepiej się po tym układają, nieco;

w każdym razie, niedawno zdecydowałam przemienić się w rudzielca, zakupiłam farbę Kadus (do niej, w sklepie fryzjerskim polecono mi wodę utleniona w kremie 9%) w kolorze Red Dream; taka ładna czerwień-rudawa (bo structe rudego w palecie nie było);
Stosowałam się do zaleceń na ulotce-najpierw nałożyć na końce, potem u nasady;
Po farbowaniu przeżyłam szok!!! u nasady, około 5 cm, były o kilka tonów jaśniejsze (rude-RUDE), niż na "końcach" ; tak samo włosy "spod spodu" tez zabarwiły się na o wiele jeśniejszy kolor niz te "końcówki"; i widać to było ewidentnie jeszcze, gdy włosy były mokre;
uratowałam juz nieco głowę-nałożyłam ciemniejszą farbę na część włosów i trochę się wyrównało-teraz jest nawet ciekawy efekt
Jaka może być tego przyczyna? Jeśli teraz będę chciała ufarbować włosy (odrosty np.), to jak mam postepować, żeby nie musieć potem się znów ratować?
dziękuję
1069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując