Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-04, 14:51   #4996
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A na czym go zrobiłaś, Hosenko?

Ilu, mnie byłoby szkoda masła awokado do butów Mojemu masełku termin już stuknął, niestety, ale mam jeszcze resztkę i z oszczędności dalej smaruję nim okolice podoczne na noc. Działa, jak działało . Faktycznie jest grudkowate, ale nie przejmuję się tym wcale - grudki roztapiają się pod wpływem ciepła skóry. Zresztą jest naprawdę fajne, kremowe i ma taki optymistyczny, cudny pomarańczowy kolor. W każdym razie mam zamiar zostać przy masełkach w charakterze podocznych mazideł.

Właśnie rozmyślam, jakie oleje wziąć ze sobą na Cypr - tam jest dosyć ciepło, więc na dzień nada się tylko coś superlekkiego, natomiast na noc wypada smarować się czymś bardziej treściwym, bo klimat cypryjski jest surowy i wysusza skórę. Kiedyś w przypływie rozpaczy używałam na Cyprze nawet tłustego kremu (Bielendy, zdaje się ) - w czasach, gdy jeszcze w ogóle miałam jakieś kremy
Na razie moje typy to: olej herbaciany z maliną, jojobą, skwalanem i Q10 na dzień, a na noc - chyba mix maceratu herbacianego, tamanu i dyni. No i masło awokado w odwodzie, na wypadek większego przesuszu.
ja jakoś nie mogę się dogadać z masłami, solo są dla mnie zbyt tępe, ciężko się wsmarowują, ciało mogę tak pomęczyć ale skórę twarzy już nie, smarując się avocado miałam wrażenie peelingu, to nie dla mnie
robiłam jakieś serum na karite, nie odpowiadało mi
ostatnio zrobiłam mój ulubiony krem PHA na cupuacu i poszedł do kosza
w kolejce czeka jeszcze kawowe i mango - ale ja masełka biorę z przeznaczeniem do cielistych mazideł

natomiast jeśli chodzi o buty, to nie mogę znaleźć porządnej pielęgnującej pasty, po większości skóra wygląda katastrofalnie, po prostu się niszczą
dodam, że jestem maniaczką obuwniczą, butów nie niszczę, posiadam jeszcze egzemplarze z panieńskich czasów
a jak już kupuję to z wyższej półki i zawsze z naturalnej skóry - więc muszę o nie odpowiednio dbać, bo wtedy dłużej służą

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A czemu na rafinowanych?
no właśnie, czemu
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora