Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-26, 10:14   #1
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Exclamation

Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.


Witam serdecznie,

na wstępie chciałabym się przywitać, gdyż jestem tutaj nowa. Do założenia konta zmotywowały mnie Wasze cenne rady w każdej dziedzinie i chęć niesienia pomocy innym Mam na imię Magda, mam 24 lata, moją pasją jest fotografia, stylizacja paznokci oraz szeroko rozumiane pojęcie "mody"


Pierwsza sprawa z jaką chciałabym się do Was zgłosić jest stylizacja paznokci. Mam ukończony kurs - bez tego nawet bym się nie podejmowała robienia tipsów ani sobie ani innym. Niestety kurs jak kurs, niektóre informacje już uleciały, niektóre nie zostały w ogóle przekazane. Kurs ukończyłam 2 lata temu - mam jednak problem z robieniem tipsów, gdyż nie trzymają się one wystarczająco długo, a jeśli tak to wyglądają po tym okresie tragicznie. Po przejrzeniu wątków na ten temat doszłam do wniosku, że na pewno jest coś co robię nie tak, ale też wina "siedzi" w żelu, gdyż nie przywiązywałam do niego zbytnio uwagi (u siebie w mieście dopatrzyłam tylko jednego sklepu sprzedającego akcesoria do paznokci) i tam się właśnie zaopatrywałam. Żel jednofazowy no name tak można go nazwać, bo widnieje pod nazwą sklepu, który go sprzedaje. Cena żelu 50 ml - 60 zł, więc po przejrzeniu wątków okazało się, że to jednak jeden z tańszych żeli. Chciałabym uzyskać od Was informację jakie żele jednofazowe polecacie? Jakiej firmy? Na kursie pracowaliśmy na żelach firmy Sunny Nails (jeśli dobrze pamiętam). Chciałabym aby był to żel średnio gęsty, aby się nie rozpływał od razu tym samym zalewając skórki, ale też aby nie był zbyt gęsty, bo miałam też żel bardzo gęsty i jednak nie przypadł mi do gustu. Zauważyłam też po zdjęciach w internecie, że nakładam za grubo żel. W skrócie chciałabym Wam także opisać jak robię paznokcie żelowe i proszę o ewentualne rady i wskazówki co robię nie tak:
1. wiadomo dezynfekcja itd. itp.
2. odsuwanie skórek
3. matowienie naturalnego paznokcia
4. naklejanie tipsów
5. przycinanie do odpowiedniej długości
6. matowienie oraz pozbycie się linii łączenia tipsa z naturalnym paznokciem
7. przemycie cleanerem
8. nakładanie żelu kamuflującego różowego na całą długość paznokcia i do lampy
9. przemycie cleanerem
10. french i do lampy
11. przemycie cleanerem
12. jeśli jakieś ozdoby lub brokat to nakładam cieniutko żelu jednofazowego i na to ozdoby i do lampy
13. zalanie żelem jednofazowym już nadanie grubości itd. itp. i do lampy
14. przemycie cleanerem warstwy depresyjnej
15. matowienie paznokcia, nadanie kształtu
16. przemycie cleanerem
17. żel wykończeniowy w pędzielku i do lampy
18. jeśli żel wykończeniowy tego wymaga to przemycie cleanerem, jeśli nie to nie

i tyle.


Proszę o rady jaki najlepiej zakupić żel, jaką firmę polecacie? Jakiej firmy kupujecie paznokcie? (bo muszę przyznać, że też do tego nie przywiązywałam uwagi i kupowałam je na allegro...) oraz jeśli macie chwilkę czasu to proszę zerknijcie jak robię paznokcie i dajcie jakieś rady i wskazówki co jest nie tak.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując