Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-27, 19:57   #3914
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
Dzieki za informacje. Ja przypierwszej kuracji smarowałam usta wazeliną, a twarz jakimś nawilżającym kremem dobranym do typu cery. Jak zeczeły się podrażnienia lekarz polecil mi krem z A-Derma : epitheliale a.h, naprawde rewelacyjny . Malutka tubeczka ale świetnie łagodził skóre. W sumie w kołko musiałam smarować usta bo jak za bardzo wyschły to przy uśmiechaniu sie czasem potrafiły pęknąć.
Teraz mam naprawdę wielki dylemat . 5 latek było tak cudownie bez tych syfów. Dzis siedziałam w pracy i buszowałam na necie , i naoglądałam sie strasznych filmów dokumentalnych o tym leku. Ponoc powoduje ciężką depresje i pare osób popełniło po nim samobójstwo. CZy wy odczówacie jakies zmiany nastrojów lub jakies dołki?? Z tego co pamiętam z mojej kuracji wszystko było ok.. ale kto wie moze przy drugiej będzie coś innego.
moim zdaniem te samobójstwa to naprawdę były skrajne przypadki, w dodatku w ulotce przecież jest o tym napisane.
a po 5 latach masz nawrót ? planujesz 2 kurację ?

Cytat:
Napisane przez am85 Pokaż wiadomość
Lecze się Aknenominem już 3 tydzień. dawka w porównaniu z Wami - mała 20mg, ale zaczynałam pierwszy tydzień 10mg, teraz do 7. 09 20 mg. A pózniej dawka znów będzie zwiększona. Lekarz powiedział, że w moim przypadku takie leczenie będzie najlepsze.(leczę trądzik od 12 lat). I muszą powiedziec, ze od 2 tygodni nie miałam ani jednej niespodzianki(odpukać!).
A propos lekarza to mój jest z Krakowa, tylko, ze teraz za chiny nie mogę sobie przypomnieć jego nazwiska Bardzo dobry!!!Leczy mnie od 2 miesięcy, najpierw duac i tonik robiony, później Akne i też tonik robiony. Sam zaproponował mi leczenie doustne już na pierwszej wizycie.
Stosuję:
Protex Herbal
wodę termalną Avene zamiast toniku do twarzy
A - derma Epitheliale A. H. (rewelacyjny na dzień)
Avene mleczko 40spf

Na noc:
Tonik robiony w aptece,
Avene Cicalfate(moje odkrycie roku!!!)

na usta carmex
a nie jest dla Ciebie ten Protex Herbal zbyt 'agresywny' ? bo na kwc czytałam że wysusza skórę i może podrażniać...
a co do kremów nawilżających których używasz... jak dla mnie za drogie ;/ i tak na kurację, dojazdy i inne sprawy dużo wydaję ;/
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora