Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lacibios femina
Wątek: Lacibios femina
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-27, 12:17   #11
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Lacibios femina

aneczka8, i tak i tak najważniejsze jest, żeby działało na daną osobę i na dany organizm. a przecież każdy jest inny i inaczej reaguje. co do trilacu czy quatrum, to napisalam tak, ale nie twierdzę, że w ogole nie są skuteczne. są zapewne jak najbardziej skuteczne w przywracaniu mikroflory przewodu pokarmowego, natomiast nie pochwy. i na pewno dobrze chronią jelita podczas antybiotykoterapii, ale jak się nie będzie chronić przy tym tez miejsc kobiecych, to bez względu na jego przyjmowanie, grzybicy pochwy można dostać. tak jesteśmy zbudowane i nic na to nie poradzimy. w tych kimatach zazdroszcze facetom, którym wystarcza własnie zwykły trilac. ale podstawą jest i tak i tak znalezienie dla siebie najlepszej profilaktyki, bo to co dla jednego jest dobre nie musi też się okazać dla drugiego. ja próbowałam wielu probiotyków i również brałam zwykłe probiotyki na przewód pokarmowy (lakcid czy lacidofil), ale żaden nie był wystarczająco dobry, zeby ochronić też srodowisko pochwy przed patogenami. dlatego uważam, że powinno się mimo wszystko zwracać uwagę, czy dany probiotyk działa pozytywnie w schorzeniach ginekologicznych, czy zawiera odpowiednie szczepy bakteryjne, o których wiadomo, że takie własciwości mają.

pozdrawiam
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując