Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-28, 22:21   #785
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mona1 Pokaż wiadomość
Asiulko mogę Ci tylko powiedzieć że sama przeszłam kurację retinoidami, brałam Izotek przez 7 miesięcy. Na początku też byłam pewna obaw, do ostatniej chwili zastanawiałam się czy rozpocząć kurację, szczególnie, że jak mi się wydawało na twarzy miałam więcej blizn niż pryszczy. Teraz cieszę się że się zdecydowałam, szczególnie jak patrzę na zdj sprzed... a tak w ogóle to poznikały mi niemal wszystkie przebarwienia, wypryski pojawiają się sporadycznie i szybko znikają, ogólnie zmieniła mi się skóra, dawniej świeciłam się jak psu j****, po prostu było to nie do opanowania, teraz moja skóra jest normalna. Jeżeli chodzi więc o moją opinię nt retinoidów to polecam w 100%. Co do skutków ubocznych to niesamowita suchość ust i innych śluzówek(nos, oczy). Co miesiąc robiłam badania krwi: ASPAT, ALAT, cholesterol, trójglicerydy. Tylko przed rozpoczęciem kuracji lekarka zaleciła pełną morfologię krwi, potem tylko wyżej wymienione. Ogólnie polecam, szczególnie że blizenki po kuracji też nieco się spłyciły (nie zapominajmy że jest to kuracja silnie złuszczająca). A i jeśli się już zdecydujesz to pamiętaj o wysokich filtrach!
Chciałam też zwrócić uwagę, że w trakcie i minimum 6 miesięcy po kuracji retinoidami (a przy pełnej kuracji musisz zażył 120mg na każdy kilogram ciała) NIE MOŻNA WYKONYWAĆ ŻADNYCH ZABIEGÓW LASEROWYCH!!! Stąd moje zdziwienie że lekarz u którego byłaś powiedział, że laser zrobi w marcu!? Musisz być ostrożna, pamiętaj że retinoidy to nie żart
no niestety nadal jestem pełana obaw. tabletki wykupiłam w piątek i do tej pory jeszcze nie wziełam ani jednej:/ dokładnie mam tak samo jak opisywałaś: więcej blizn niż krostek / a jak czytałąm to są tabl. na cięzkie postacie trądzika.../ jak wam pisałam wczesniej pojechalam na konsultacje do lek.razem z kol. ona jet teraz 3 dzien na tych tabl/ przepisana dawka to 10 mg/ >> ma juz objaw suchego oka, i 2 razy puscila jej sie krew z nosa... no i bardziej sie przez to boje ich brac, powiem wam ze najbardziej obawiam sie nie tych wszystkich objawów ubocznych/suche usta, bóle pleców.../ ale tego ze w przyszłości jak będe w ciązy to moze żle oddziaływac... wiem ze lek utrzymuje sie w organizmie 1 ms/ po zakonczonej kuracji/
brac, czy nie brac.....???????????
/lekarz powiedział ze laser nic na taka buzie nie da, gdyz mam cere tłustą, a dzieki tym tabl. raz na zawsze sie tego pozbede i beda efekty lasera . wspomniałam równie zlekarzowi o tym ze czytałąm ze po zakonczniu kuracji laser mozna robic dopiero po pół r. powiedział ze mam dała dawke wiec nawet po ms. będzie można.
dziewczyny jestem w kropce, z jednej strony chce je brac i co za tym idzie raz na zawsze pozbyc sie krostek/pojedynczych/ i tych blizn, a z drugiej strasznie boje sie tych tabl / i cały czas sobie mysle tak, że przecież blizn mi nie wyleczą

Edytowane przez asiulka_22
Czas edycji: 2010-12-01 o 19:27
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując