Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Fish Spa - Pedicure
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-04, 21:31   #1
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Talking

Fish Spa - Pedicure


Nie byłam pewna, gdzie najlepiej umieścić wątek, ale że chodzi o pielęgnację skóry stóp, umieszczam tutaj, w razie czego proszę o przeniesienie.

Przeczytałam ostatnio o formie pedicure'u jakim jest sesja z rybkami, które zjadają martwy naskórek. Znalazłam taki, dość stary, artykuł
http://fitness.wp.pl/wellness-i-spa/...ktor-ryba.html
a tu fragmenty:
" ta cudowna rybka to kuzynka karpia. Nazywa się garra rufa (po polsku brzana ssąca). Z wyglądu jest dość niepozorna. Mierzy zaledwie 10 cm, ma piękny pomarańczowo-złoty kolor, jej płetwy w stosunku do ciała są dość duże, a ogon szeroki i długi. Jednak ta rybka ma dwie cechy wyjątkowe. Po pierwsze uwielbia gorące kąpiele, ponieważ pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie znajdują się gorące źródła (o temperaturze ok. 36 °C, a więc zbliżonej do temperatury ciała człowieka), w których żyje ta urocza rybka. A po drugie: jej przysmakiem jest… martwy naskórek! I właśnie tę cechę rybek garra rufa wykorzystuje się w rybnych SPA. Rybkę pod swą lupę wzięli więc naukowcy i okazało się, że jej zaletą jest nie tylko fakt, iż usuwa martwy naskórek oraz chorą skórę. Rybka ta może znacznie więcej, ponieważ wydziela też leczniczy enzym – dithranol, które działanie zmiękcza tkankę skóry i spowalnia nawroty chorób skóry. (...)

Zbieg ten jest bardzo zabawny, a osoby wrażliwe na łaskotanie przyprawić może o napady gromkiego śmiechu. Rybki podpływają bowiem do człowieka bardzo chętnie i swoimi bezzębnymi pyszczkami podszczypują delikatnie skórę, obgryzając w ten sposób martwy naskórek. Jest to całkowicie bezbolesne, bowiem rybki w swoich działaniach są bardzo delikatne.
Szczypanie rybek przy okazji rewelacyjnie poprawia krążenie krwi w całym ciele. Daje więc efekt bardzo delikatnego i przyjemnego masażu."



Fish Spa Cafe jest we Wrocławiu i zastanawiałam się nad takim seansem - czy ktoś może podzielić się doświadczeniami?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując