Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak dlugo zrastają sie dziurki w ciele ??
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 20:22   #16
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Jak dlugo zrastają sie dziurki w ciele ??

O, widze w każdym poście mój nick, to sie może udziele.

Nie pisałam w swojej wypowiedzi konkretnie o devon5, nie nazywałam jej małolatą - jak słusznie zauważyła natalczak - generalizowałam.

Teraz cos nie coś do rad lekarzy: nie raz widziałam migrujące pępki po radach lekarzy - 'przemywaj spirytusem, woda utleniona, psim g****m' - a dzieciaki na to ida, bo tak w końcu mówi lekarz. Nie chce w tym momencie obrażac kompetencji lekarzy, ale rana po przekłuciu nie jest typowym skaleczeniem powierzchniowym, dotyczą jej inne zasady. Można sie kłucić co do skuteczności tribiotyku, nie będe pisać, że nie działa, bo działa, takie ma zastosowanie - jednak muszą być ku temu warunki. Działa prawidłowo w konkretnych przypadkach.

Tym przypadkiem nie jest kolczyk w pępku. Tym bardziej sączący się kolczyk w pępku, bo, jak pisałam wcześniej, TRIBIOTYKU NIE STOSUJE SIE NA RANY SĄCZĄCE.

Teraz skąd wynika moje zdanie na temat tribiotyku: Tribiotyk jest zmorą piercerów. O tym pisałam juz wcześniej. Wynika to z tego, że tribiotyk działa w przypadkach określonych i to, że pomogło na jeden pepek nie znaczy, że pomoże na drugi, ale na to zwykle polecając go sie nie patrzy.

Jest on antybiotykiem. Mając katar nie sięgamy po antybiotyki, więc czemu mając niewielką ranę w postaci piercingu, zapychamy go maścią z antybiotykiem? Jako maść odcina dopływ tlenu, jako antybiotyk działa na komórki odpowiedzialne także za gojenie się rany.

W życiu widziałam więcej spieprzonych pepków działaniem tribiotyku, niż uleczonych, a pępków widziałam sporo. Dlatego nikt z doświadczeniem opartym na 'koleżanka psiapsiuły koleżanki używała' nie przekona mnie, że jest inaczej.

BTW: do posta kierowanego bezpośrednio do mnie.
Pępek kłuty miałam - dwa razy. Nie tylko pepek, kolczyków w zyciu miałam sporo i ani razu nie dostałam od piercera maści jakiejkolwiek, tym bardziej tribiotyku. Dostaję za to bardziej użyteczne uwagi dotyczące higieny: przemywać 3 trzy dziennie sola fizjologiczną lub octeniseptem, nie dotykać łapami, nie wyjmować przez pół roku. I myslę, że wielu take uwagi by się przydały, może mniej by było ropiejących pepków leczonych antybiotykami w masci.
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując