Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling
Wątek: Peeling
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-02-02, 17:28   #14
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: peeling

Pytanie wcale nie jest takie głupie [img]icons/1ehem.gif[/img]

1.
Na większości peelingów znajdziesz informację, żeby nakladać na twarz oczyszczoną. To ma podwójny sens: peeling ma reagować ze skórą, a nie z makijażem - dobre peelingi zawierają oprócz składnków złuszczających mechanicznie także składniki rozpuszczające martwe komórki, nawilżające i pielęgnujące; ale wszystko razem to chemia - ktoś to projektował żeby oddziaływało na substancje, które budują naskórek, a nie na podkład (spora szansa, że nakładając peeling bez zmycia makijażu skorzystasz tylko z jego mechanicznych właściwości, a taki gommage moze wcale nie podziałać). No i jeszcze : podkład nie został pomyślany, żeby go wcierać w skórę - nawet jeśli nie jestes wrażliwcem, ryzyko podrażnienia przy pomieszanu go z peelingiem istnieje.

2.
A czy wczesniej twarz oczyszczać żelem (albo czymkolwiek innym)
Myślę, że zawsze lepiej jest to zrobić - z przyczyn wyżej opisanych. jeśli kosmetyk będzie reagował z oczszczona skórą, będzie skuteczniejszy. ALE - jeśli skład peelingu jest ubożuchny, nie zawiera ani składników odżywczych, ani np. kwasów, i w istocie niewiele różni się od skladu żelu poza zawartością złuszczających drobinek - to mycie chyba można sobie darować; wystarczy zwilżyć skórę.

3.
Ja tam jestem prostsza w obsłudze :
- albo używam żelu myjąceo-złuszczającego (z Neutrogeny Visibly Refined, polecam Ci szczerze, jeśli masz tłusta cerę)
- albo zawsze zmywam skórę przed nałożeniam peelingu [img]icons/icon7.gif[/img] chociażby dlatego, że uzywam to tego celu mleczka 3w1 z Vichy, a kocham jego zapach [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując