Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prawo probiercze, cechowanie wyrobów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-05, 13:57   #19
Sunflower55
Zadomowienie
 
Avatar Sunflower55
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Stalowa Wola/Goleniów/Kraków
Wiadomości: 1 968
Dot.: Prawo probiercze, cechowanie wyrobów

Cytat:
Napisane przez mariquita89 Pokaż wiadomość
Jeśli mam naszyjnik złożony ze srebrnych półfabrykatów czyli np. rurki, kilka przekładek, zapięcie i to wszystko ma więcej niż 5g srebra to z takim gotowym tworem mam jechać do urzędu? Czy z całą partią zakupionego srebra zanim cokolwiek zacznę robić się tam stawić? Trochę się w tym pogubiłam bo byłam pewna, że półfabrykatów, które mają wybite 925 to nie dotyczy
Do cechowania dajesz gotowy wyrób a nie pojedyncze półfabrykaty. To co jest wybite na srebrnych elementach jak kupujesz np. bigle to jest tylko znacznik i wcale nie ma gwarancji, że jest to srebro. Dopiero Urząd Probierczy nadaje odpowiednią cechę biżuterii. Najpierw jednak musisz mieć swój imiennik nadany przez Urząd (tylko dla osób z działalnością gospodarczą) i po oznaczeniu swojej biżuterii tym imiennikiem zanosisz ją do cechowania.

Ja jestem już po pierwszym swoim cechowaniu biżuterii i miałam niezłego stracha, że coś będzie nie tak
Najdroższy w tym wszystkim jest niestety imiennik (ja za swój zapłaciłam 140zł brutto chociaż niektórzy za wykonanie chcieli ponad 300zł) bo samo cechowanie to 10gr za gram.
Sunflower55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując