Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-08, 23:47   #27
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
ogólnie przyjmujemy ? to se przyjmuj nie jestem ogółem
Statystycznie - jesteś.
Cytat:
Dukan = lenistwo.
Owszem podczas Dukana nie wolno ćwiczyć.
Cytat:
Energii nie masz przez 3 dni ok czy dwa ale nie na okrągło 1 to ty nie wiesz o czym piszesz.
To wróć do węglowodanów - nagle zobaczysz, że tej energii jest z 500% więcej i nie ma zamulania.
Siła też od razu wzrośnie o 50%, a nawet więcej.
Cytat:
Spalanie kalorii jest większe gdyż białko wykorzystuje dwa razy większą energie
Z białka uzyskujemy tylko 20% energii, z węglowodanów 60%, z tłuszczów 70%.
Ponadto łatwo je przedawkować - wtedy się utlenia i nadmiar odkładany jest w tkankę tłuszczową, ponadto organizm zaczyna pobierać białko już zawarte w naszym organizmie.
O wykorzystaniu więcej energii - cóż TEF co prawda białko ma najwyższy, ale bez węgli i ruchu - spalasz same mięśnie, więc to żadne rozwiązanie.
O obciążeniu nerek i wątroby nawet nie wspominam - samym piciem wody tego nie obejdziesz.
No i kg prędzej czy później wrócą - w tłuszczu, a traciłaś je z...mięśni.

Cytat:
I kochana mylisz pojęcia białka wykorzystywane są do budowy tkanki mięśniowej i produkcji nowych komórek jeśli jest ich niedostatek to mięśnie zostają spalane. A w zasadzie nie spalane tylko powstaje zanik tkanki mięśniowej. Dlaczego na przyrost masy mięśniowej ludzie jedzą białko. Dieta Dukana prowadzi do spadku wagi, ale w dużej mierze poprzez spadek ilości wody nie tkanki mięśniowej. Wiec odczep się od moich mięśni bo są w bardzo dobrej formie
Is that so?
Cytat:
Dukan: “Dieta bogata w białka, a zwłaszcza kuracja uderzeniowa planu Protal, nie zmusza organizmu, by czerpał z własnych zapasów – dostarcza ich przecież mnóstwo”.

Powyższy cytat dowodzi absolutnego braku wiedzy fizjologicznej lub jej ignorowania w celu zdobycia sławy i pieniędzy – dlaczego?

Białko spożyte w ilości przekraczającej nasze zapotrzebowanie nie jest wbudowywane w mięśnie, ale ulega utlenianiu, tak samo jak tłuszcze czy węglowodany. Badania wykazują, że dieta wysokobiałkowa nasila utlenianie leucyny, jednego z najważniejszych aminokwasów występujących w mięśniach. Czyli zamiast magazynować aminokwasy w postaci masy mięśniowej, zaczynamy je intensywniej spalać. Należy tu zwrócić również uwagę na fakt, iż białko jest kiepskim „paliwem energetycznym”. Co to oznacza? Energia dostarczona z pożywieniem (kalorie) może być wykorzystana na nasze potrzeby, tj. regenerację, rozwój tkanki mięśniowej, wszelkiego rodzaju aktywność – jest to tzw. energia użyteczna. Ilość takiej energii, jaką uzyskujemy z węglowodanów, wynosi 60%, z tłuszczów 70%, a z białek zaledwie 20%. A więc mówiąc prościej – jedząc zbyt duże ilości białka, zamiast wykorzystywać energię na cele użyteczne, marnujemy ją na „ogrzewanie”. Dodatkowo ćwicząc przy takiej diecie, powoduje się, że organizm czerpie białka z własnych mięśni, “zjadając sam siebie”.

Mówiąc prościej: tłuszcz waży mniej niż mięśnie! Po takiej diecie mamy mniej mięśni a więcej tłuszczu, taki szkielecik powleczony tłuszczem
poza tym dla Twojej informacji - wyparowanie wody z jelit to 2-3 kg, tyle waży nadmiar wody w Twoim organizmie.

A mimo to piszesz że:
Cytat:
Boże brak pojęcia o jakichkolwiek podstawach biologii...zero pojęcia o samym sobie.
papier ( internet? ) wszystko zniesie.
Poczytaj trochę, bo aż ciężko mi się patrzy na Twoją głupotę.

Cytat:
Witaj, ja stosuję Dukana i jestem zadowolona, mięśnie w porządku, piję więcej wody mineralnej z magnezem;-) Trzymam kciuki za Ciebie;-)
A skąd wiesz, że mięśnie w porządku?
Idź na siłownie i zobacz jak co tydzień będzie Ci siła spadać, tak są "w porządku" Twoje mięśnie.

Woda - to Ci mało da, białko obciąża Twoje organy tak czy siak.

Cytat:
Ja sobie Dukana nie wyobrażam. Chyba bym zeszła na zaparcia jedząc samo białko
Zaparcia, anemia, łamiące się paznokcie, problemy z nerkami i wątrobą.
W dodatku spadek tkanki mięśniowej zamiast tłuszczowej ot tzw. "skinny fat", a następnie efekt jojo - już w tłuszczu.

Fajny ten Dukan nie?
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując