Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Baleyage-jak zrobic samemu? prosze o wskazowki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-03-02, 21:14   #3
natii291
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 28
Dot.: Baleyage-jak zrobic samemu? prosze o wskazowki

Witam Cię ja spróbuję Ci pomóc ale:
Jest wiele zasad w robieniu baleyaża.
Zasada 1 jeśli nigdy nie widziałaś jak to się robi to proponowałabym Ci żebyś się za to lepiej nie zabierała gdyz możesz koleżance narobic na głowie niezły rajse-fiber.
Zasada 2 jeśli koleżanka ma krótkie włosy baleyaż robi się zakładając na głowę specjalną folię na to czepek z dziurkami,Pózniej przy pomocy np szydełka z tych dziurek wyciąga się pasemka.Pózniej nakładasz farbę rozjaśniająca.Po odczekaniu odpowiedniego czasu rozjaśniacz się zmywa ciepła wodą dodajesz troszkę szamponu tak jakbyś chciała myć włosy wtedy jest łatwiej ściagnąć czepek nie szarpie włosów,po ściagnieciu czepka raz delikatnie myjesz włosy dajesz odżywke i 1 etap zakończony.Następnie na lekko podsuszone włosy nakładasz czepek niekoniecznie z dziurkami i znowu szydełkiem wyciagasz pasemka,przeważnie tych pasemek będzie mniej niż tych które wyciągało się do rozjaśniania nastepnie nakłada sie farbe,odczekuje dany czas,zmywa się ja i gotowe.
Co do baleyażu na dłuższych włosach jest trochę problemu gdyż nieumiejetne wykonanie może spowodowac rozmycie sie koloru i zamiast pasemek porobi sie brzydko ufarbowane gniazda.
Tu technika jest troche inna gdyż wlosy rozdziela sie przedziałkami zaczynając od górnego odcinka z tylu glowy następnie bieże sie 1 warstwe wlosow i grzebieniem ze szpikulcem z tej warstwy oddziela sie nie zagrube pasemka ja przewaznie oddzielam 5 lub 6,pozniej nakladasz te pasemka na folie aluminiowa ja ta folie nakladam sobie na tekturke jest bardziej sztywniej ze przy nakladaniu rozjasniacza folia ci nie zjedzie.podkladasz ta folie na oddzielone pasemka i nakladasz rozjasniacz,pozniej folie zawijasz.I teraz kiedy baleyaż ma być 2 kolorowy to znowu oddzielam pasmo włosów i znowu oddzielam pasemka nakladajac inny kolor.Lecz jesli baleyaż ma być tylko jednokolorowy to po nalozeniu rozjasniacza na pierwsza warstwe wlosów druga warstwe oddzielasz cala i przyczepiasz za pomoca klamry do pierwszej warstwy i na niwo oddzielasz pasemka,nakladasz folie,rozjasniacz,zawijas z.
Jest to zabieg troche czasochlonny,bez zadnego doswiadczenia podejzewam ze nie dasz rady,
Jeszcze jedna zasada przy balejazach 2-kolorowych np pasemka jasne z ciemnymi pozniej przy zmywaniu w pierwszej kolejnosci zmywa sie sama woda ciemne farby pozniej jasniejsze dlatego ze gdybys tego nie zrobila to jasny kolor zafarbyje sie na ciemny.
Ja ci tutaj opisalam balejaż z rozjasniaczem,ale takie pasemka mozna wykonywac uzywajac tylko samych farb,ale to jest juz nastepny temat do omawiania,ja podejrzewam ze Ty chcesz te wlosy rozjasniac.
Mam nadzieje ze chociaż zrozumiesz to co Ci tutaj napisałam gdyż jak mówiłam osoby które nie miały z tym doczynienia narobia tylko szkód-w formie bardzo brzydkiego efektu.No cóż pozostało mi tylko życzyć Ci powodzenia i daj mi znać jak wyszło,o ile zdecydujesz się zrobić koleżance.
Pozdrawiam
natii291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując