Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jakie papiery na zarejestrowanie sie do urzedu pracy??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-12, 21:38   #17
dzasmina
Raczkowanie
 
Avatar dzasmina
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 371
Dot.: jakie papiery na zarejestrowanie sie do urzedu pracy??

Dziewczyny, wyjaśnijcie mi, bo już się pogubiłam. Sprawa wygląda tak, że znalazłam sobie staż w pewnej firmie (sami rekrutowali), ale odbywa się on przez Urząd Pracy. Mam jak najszybciej zarejestrować się jako bezrobotna i wtedy skierują mnie od razu na ten staż. Bardzo zależy im na czasie (zarówno firmie, jak i Urzędowi). Tylko, że na ten moment nie mam zaświadczenia o zameldowaniu czasowym w mieście, w którym staram się o ten staż.

I teraz tak:
- w spisie wymaganych dokumentów nie ma nic na temat konieczności okazania dowodu zameldowania czasowego
- na "Karcie rejestracyjnej bezrobotnego" jest rubryka "adres zameldowania na pobyt czasowy" i coś trzeba tam wpisać
- natomiast w dołączonej do wszystkich tych papierów "Informacji" jest takie info: "Bezrobotny lub poszukujący pracy zgłasza się w celu dokonania rejestracji do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na stałe lub czasowe zameldowanie, a jeżeli nie jest zameldowany - do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa. Osoba, która nie jest zameldowana lub posiada stałe zameldowanie w innej miejscowości niż miejsce czasowego zameldowania, przy dokonywaniu rejestracji składa oświadczenie, że nie jest zarejestrowana w innym urzędzie pracy".

Powiedzcie mi teraz (bo rejestruje się pierwszy raz, nigdzie indziej także nie byłam rejestrowana), czy będą ode mnie wymagać okazania jakiegoś dowodu meldunku?
czy w ogóle mnie zarejestrują skoro nie mam tego meldunku czasowego? czy w razie jeśli go nie mam muszę coś wpisać do tej rubryki z adresem czasowym (np. miejsce mojego faktycznego zamieszkania w tym mieście)?

Za dużo dzisiaj rozkminiałam i już sama nie wiem. Bardzo Was proszę o fachową poradę
dzasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując