Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - * trzęsące się uda!! co zrobić?!!!*
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-22, 08:08   #22
czarna magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 149
Dot.: * trzęsące się uda!! co zrobić?!!!*

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Ja w temacie diety dopiero sie uczę co nieco dopiero, więc też nie jestem tak do końca oblatana.

Na śniadanie możesz jeść przykładowo jajka, z wędlin to w sumie najbardziej pożądane są jakieś filety z drobiu ze względu na to że sa mało tłuste, inne też sa źródłem białka ale maja więcej tłuszczu. Może też być jakiś serek wiejski do tego albo inne sery. Do tego z węglowodanów płatki owsiane, pieczywo ciemne też może być, ryż, kasza.

Na obiad może być ryba, pierś z kurczaka, z indyka, jakieś inne mięso, soja, do tego też moga być jakieś kasze, ryż, makarony (najlepiej razowe). Jeśli chodzi o ziemniaki to wczoraj doczytałam że najlepsze są po treningu ze względu na indeks glikemiczny. Podobny posiłek możesz zjeść przed treningiem. Po treningu to można zjeśc cos o wysokim indeksie glikemicznym, ale też zawierające dużo białka. Ja jem na przykład teraz truskawki z jogurtem naturalnym i odżywkę białkową. nie wiem czy to dobra kompozycja, ale nie taka wcale najgorsza. wysoki indeks glikemiczny mają jeszcze biały ryż, ziemniaki, białe makarony, większość owoców niektóre warzywa (kukurydza, marchewka) i te rzeczy najlepiej po treningu.

Na kolację może być to również jakiś kawałek ryby, kurczaka czy innego mięsa, ale juz bez dodatków węglowodanów. Możesz zjeść np z warzywami. Również dobry na noc jest twaróg, ze względu na długi okres wchłaniania się nabiału. Dobry i nie dobry bo nabiał zawiera laktozę która długo zalega w żołądku.

O tłuszczach mało pisałam ale w diecie powinno się zachowywać odpowiedni stosunek kwasów omega 3 do omega 6. Zazwyczaj dostarczamy dużo kwasów omega 6 w różnych produktach a omega 3 mało co więc trzeba to zwiększyć. Dobrym źródłem tego kwasu są ryby, olej lniany, oliwa z oliwek, orzechy, migdały. Więc powinnaś też zadbać żeby cos z tej listy znalazło się w codziennej diecie.

U mnie też dieta podupada trochę mimo że staram się stosować do tych wszystkich zasad o których piszę. Jeszcze się uczę więc mogłam coś namieszać. Najlepiej jakbyś też sama poczytała o tym jak układać dietę pod trening.
Ok dziękuje

zjadłam kanapki,zjem jogurt i do roboty

I muszę powrócić do picia czerwonej herbaty.

A możecie polecić jakieś stronki gdzie moge poczytać?bo jak wpisuje wyskakują mi diety konkretne tylko;/

Edytowane przez czarna magda
Czas edycji: 2012-06-22 o 08:17
czarna magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując