Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Internet mobilny- czy ktoś ma?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 11:51   #16
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Witam! Jestem studentką i potrzebuję internetu w wynajmowanym mieszkaniu. Nie chcę wiązać się umową, bo nie wiadomo ile będę tam mieszkać. Mieszkanie jest w nowym budownictwie, znalazłam tylko jedną firmę, która tam dociera z internetem, niestety umowa na czas nieokreślony to koszt 90 zł miesięcznie za prędkość 4 gb +150 za podłączenie .
W związku z tym mam pytanie: jak działa ten internet mobilny? Mogę używać go tylko na jednym komputerze? Czy nie ma żadnych przerw itp? Jaka tam jest prędkość (bo nigdy nie podają?) Co z tymi limitami? Jeśli korzystam dużo z komputera (filmy, seriale, cały dzień Facebook i Skype, czasami ściągam muzykę, oglądam teledyski) to te limity typu 5 gb zużyję w 2 dni? Co potem? Czy są jakieś oferty bez tych limitów? I jaka firma ma najlepszą ofertę?
Ja miałam mobilny internet na kartę z Play. 2 GB za 30 złotych, 5 GB za 50 złotych.
W dużym mieście działa super. Ja mieszkam na wsi, i zasięg mam tylko przy oknie, ale ja nie narzekam, bo mi nie potrzeba super szybkiego internetu.
Neta możesz używać na każdym kompie, musisz najpierw zainstalować sterowniki, ale to proste. Wkładasz modem i instalujesz.
Przerwy się zdarzają, o ile masz słaby zasięg.
Prędkość akurat w tym na kartę to chyba do 2mb/s. (i to piszą na stronie)
Jeżeli masz zamiar ściągać przy tym internecie seriale, filmy itp. to zapomnij o tym rozwiązaniu nawet. Zużyjesz, film ma np. 500 MB, to już Ci leci z transferu.
Transfer się kończy = nie masz neta.
Nie ma ofert bez limitów. Możesz sobie wykupić 15 GB za 125 złotych, ale to jest bardzo drogo.
Chyba można w internecie na kartę w Play aktywować sobie nocny transfer, czyli że masz net bez limitu od północy do 9 rano, ale to koszt 10 złotych.


Ja mam teraz internet w Play na umowę na rok. Za 7 GB płacę 39 złotych, ale to jest zniżka, bo ja już miałam modem. W tym mam pakiet społecznościowy, czyli kiedy jestem na FB czy NK, nie zjada mi transferu.
Na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad tą krotką umową na rok. Musisz też mieć oczywiście modem, możesz go zakupić od razu w sieci, albo gdzieś na Allegro.

Poza tym, te wszystkie informacje są w internecie, i w wielu wątkach na Wizażu. Wystarczy poszukać, i przejrzeć oferty operatorów...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując