Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - praca w perfumerii - co każdy sprzedawca powinien wiedzieć? ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 17:04   #16
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: perfumy- jak się ich nauczyć(przyszla sprzedawczyni)

Cytat:
Napisane przez delilah1985 Pokaż wiadomość
nie tyle perfumeria może co sklep kosmetyczny z małą perfumerią...... a dlaczego hmm to jest wyzwanie , potrzebują mlodej aktywnej do pracy zawsze to krok do przodu z nutką elegancji : fajnie znac sie na tych wszystkich zapachach i bawić się ich działaniem na innych

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

a i miasto małe jakies 60tys. mieszkancow, moze ze 4 sklepy z perfumami bo perfumerią tego nazwać raczej nie można

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

jutro mam zacząć okres próbny więc i pewnie coś uczyć się będę ale ja chcę więcej i więcej a tam się pewnie tego wszystkiego nie dowiem

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

i jeszcze jedno co znaczy nuta glowy, nuta serca, nuta bazowa ??
zwykle perfumy są tak skonstruowane - wedle piramidy zapachowej, w nutach głowy często znaleźć można cytrusy np.bergamotę albo grejpfruta, szybko ulatują ale czasem są i w nutach serca (to środek zapachu, który powinien trwać dłużej), baza to składniki podtrzymujące i scalające konstrukcję jak piżmo, paczula, ambra...jednak coraz częściej kreatorzy odchodzą od takiej sztywnej kompozycji zapachowej i nie ma faz występujących po sobie - zapach opiera się na jednej nucie wiodącej
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując