Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prawo probiercze, cechowanie wyrobów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-17, 11:38   #26
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Prawo probiercze, cechowanie wyrobów

Cytat:
Napisane przez mariquita89 Pokaż wiadomość
Sunflower55 dzięki na wyczerpującą wypowiedź Mam jeszcze pytanko Te 10gr za gram dotyczy tylko srebra tak? W takim razie jak to tam szacowane ile srebra jest w wyrobie zawierającym również np. kamienie? Czy to jest 10gr za każdy gram całego produktu?
przygotowując wyrob do cechowania musisz znać wage srebra w wyrobie ( np przygotowując produkt do sprzedaży powinna być informacja o masie Ag w wyrobie bez kamieni) Nie wiem jak w Polsce ale tutaj w UK podajesz takie dane w formularzu dołączonym do cechowanych wyrobów. Jesli cechujesz gotowe już wyroby możesz obliczyć wage odejmując od wagi całości kamienie albo przed zmontowaniem całości wazysz wszystkie srebrne półfabrykaty. Jest to o tyle ważne że wyroby o wadze poniżej 5g w Polsce (u mnie to minimum jest 7.78 g) nie wymagają cechowanie (wystarczy jak nabijesz swój imiennik) Co więcej dla Urzędu Probierniczego szt to znaczy np JEDEN kolczyk a nie para- tak to przynajmniej wyglada tutaj. Warto się w swoim urzedzie dopytac jak opisywać wyrób do znakowania. Co więcej jest też małe zamieszanie ze znakowaniem wyrobób mieszanych- z różnych metali. Na wyrobach wykonanych z metali nieszlachetnych powinien byc nabity znacznik METAL co też sie odpowiednio oznacza oddając produkt do znakowania. Jesli zamierzasz sprzedawać wyroby także poza Polską powinny byc nabite znaki konwencji a nie znaki obowiązujące w Polsce. I tu też jest mały problem bo np Szwajcaria wymaga własnych znaków itd... ale to już inna historia
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując