Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-07, 17:52   #3156
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
kocurzyco - nie do końca masz rację. Ja podobnie jak Ty, całe życie się opalałam, od razu na brąz praktycznie zero poparzeń, filtrowalam się na zasadzie jedna butelka na całe wakacje. Dopiero od kilku lat zauważam zniszczenia jakie słońce u mnie spowodowało - przebarwienia, piegi. Rozmawiałam na ten temat z dermatologiem, bo obawiałam się, że ten wysyp wiąże się z czymś złym. Powiedziała mi, że nie ma reguły - jedni dość szybko uwrażliwiają się na słońce, innym piegi wychodzą w późniejszym wieku.
Co do ludzi na roli - pamiętajmy że te osoby nie ,,opalają" się, tylko spędzają czas na powietrzu i zabrązowienie skóry trwa bardzo powoli, jest rozciągnięte w czasie. W polu, latem te osoby pracują w koszulach i długich spodniach i zawsze mają coś na głowie!
Nigdy nie opalałam sie celowo leząc plackiem, nie widzę też na mojej skórze zniszczeń. Teraz nie mogę wychodzić na słońce bo moja skóra stała się wrażliwsza, bo nie widziała słońca przez okres dłuższy niż zwykle.
Nie twirdzę, że słońce nie szkodzi skórze tylko, ze prawdziwą jest teoria ze skóra odzwyczaja się od chronienia się przed słońcem.

Co do ludzi w polu to ja częściej widuje panie w stanikach i szortach. Będą stare i brzydkie, ale to ich problem.
Owszem, starsi ludzie pracowali w koszulach.
Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Zaznacze, ze jedno z drugim sie absolutnie nie wyklucza
Nie neguję, ze skóra długotrwale chroniona ubraniem czy filtrem, po słonecznym dniu zareaguje zaczerwienieniem i podraznieniem, a stopniowo wystawiana przez dłuższy czas na słonce, nie bedzie miec dobitnych objawów szkodliwego działania słonca i sie ładnie zbrazowi.
Ale nie zmienia to faktu, ze opalenizna - czy tworzy się łatwo i szybko, czy jest okupiona najpierw "burakiem", tylko w nniewielkim stopniu niweluje negatywne odziaływanie promieniowania słonecznego. Opalenizna nie zapobiega fotostarzeniu.
Wracajac do ludzi pracujacych w polu, na budowie i nie dbajacych zbytnio o ochrone - po latach ich skóra wyglada przedwcześnie staro.
Jeszcze raz. Nie twierdzę, ze słońce i opalenizna są dobre, tylko potwierdzam ( Po własnych doświadczeniach) prawdziwość poruszanej wcześniej teorii.
Sama używam filtrów.
Ale wiem, ze trzeba to robić konsekwentnie, albo wcale.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora