Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Psy- cz. VI
Wątek: Psy- cz. VI
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-05, 18:02   #938
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8527475 1]Idz do weterynarza, ale moge ci powiedziec, ze moj tak mial.
Od szczeniaka dostawal royal canin, dobrze go tolerowal, (wtedy nie wiedzialam co to za shit), nagle po pol roku zaczal sie drapac i trzasc po jedzeniu. Bylam u weta ale po zmianie karmy od razu przeszlo. Wet mi wtedy mowil, ze pies moze tak nabyc reakcji na cos, na co wczesniej nie reagowal. Akurat u mnie to byla karma pelna okropienstw.[/QUOTE]

Royal to zdecydowanie kiepska karma, jeśli chodzi o linię bytową.

Cytat:
Napisane przez hawananana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytam Was znowu bo szanuje Was za wiedze i doswiadczenia.

Czy pies moze miec reakcje alergiczna po suchej karmie, ktora je codziennie od pol roku? Nie wymiotuje, nie ma biegunki. Ciagle sie drapie po pysku, lize lapy, ma mnostwo wypryskow na calym swoim psim ciele, z dnia na dzien wiecej mimo, ze vet przepisal sterydy. Juz nie wiem od czego ta reakacja alergiczna, nie reaguje na leki. Jutro musimy znow wybrac sie do lekarza bo szkoda psiny..
Zmiana karmy ma sens pod warunkiem, że:
- nowa karma ma możliwie jak najprostszy skład, aby w razie czego wiedzieć, co moze powodować alergię;
- źrodło białka zwierzęcego jest znacząco różne (również w tym sensie, ze jeśli pies jadł dotychczas kurczaka, to nie podajemy kaczki, tylko np. jagnięcinę, rybę, dziczyznę)
- źródło białka roślinnego i węglowodanów jest znacząco różne (najlepiej na początek eliminacja zbóż, jeśli jadł)

Czy wet przed podaniem sterydu zrobił zeskrobinę? To jest naprawdę niedrogie, proste badanie, które w diagnostyce chorób skóry powinno być wykonywane dla zasady. Po sterydzie i tak trzeba odczekać 3-4 tygodnie.

U nas jest alergia pokarmowa (obecnie zelżala na tyle, że pies je inny drób niż kurczaka, głównie kaczkę), ale takie objawy jak swędzenie, wygryzanie, drapanie spowodowane były nadkażeniem malassezią.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując