Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czyszczenie pralki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-27, 01:54   #1
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97

Czyszczenie pralki


Witam,
mam problem ze swoja pralką - Ariston AVSD 109

Od jakiegoś czasu na ubraniach pojawiają się szare plamy. Przeglądnąłem wiele tematów związanych z plamami, czy nieprzyjemnymi zapachami.

Okazało się, że pod gumą w pralce mam bardzo dużą ilość brudu. Wygląda to jak ziemia. Zebrałem to szmatkami, tyle ile się dało. Wszystkiego nie jestem w stanie, ponieważ najwięcej jest tego pod jedną z warstw gumy na jakiejś rurce i podejrzewam, że tam niżej też. Oprócz tego w zbiornikach na płyny mam bardzo dużo syfu. Jakiś kamień, grzyb, czy nie wiem co. Spróbuje to wyczyścić szczoteczką do zębów i szmatkami, ale też tego w głębi już nie dam rady wyczyścić, bo nie wiem jak wyjąć ten pojemnik...


Przechodząc do sedna sprawy chciałbym spróbować z 'pustym praniem' w wysokiej temperaturze..
Przyznaję, że rzadko zdarza mi się prać w 90 stopniach. Ręczniki i ścierki zazwyczaj piorę w 60 stopniach.
Ponoć w celu wyczyszczenia pralki należy ustawić najdłuższe pranie w 90 stopniach i użyć octu/sody oczyszczonej/kwasu cytrynowego/domestosa/płynu czyszczącego do pralek.
Chciałbym zapytać co z tego będzie najlepsze i jeśli miałbym użyć dwóch produktów, to w jakiej kolejności i gdzie mam wlać/wsypać te preparaty? Czy do tego zbiornika, gdzie wlewam płyn do prania, czy do bębna?

A może macie jakieś inne propozycje?

Będę wdzięczny za pomoc

Edytowane przez marcin_88
Czas edycji: 2011-02-27 o 01:56
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując