Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-10, 17:34   #422
BaByCaKe
Zadomowienie
 
Avatar BaByCaKe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 1 759
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Hm... Zabijać Cię nie będziemy, osobiście jednak chętnie się przycznię do zabicia pryszczy.

Na początek warto by było poznać źródło Twojego nagłego wysypu. Przyczyny takie, jak zmiany hormonalne, czy inne problemy zdrowotne najlepiej omówić indywidualnie z lekarzem, zanim to jednak zrobisz, rozważ następujące:
- jakiś kosmetyk Cię zapycha. Zawsze najbardziej podejrzane są nowe nabytki, może się jednak zdarzyć, że winowajcą jest ten, którego używasz już od dłuższego czasu. Cera się zmienia.
- z powodu owej zmienności - mogłaś nagle zacząć mieć cerę wrażliwą/alergiczną, fatalnie reagującą na kurz, roztocza, zanieczyszczone powietrze, etc. - w tym wypadku zalecam zachowanie sterylnej czystości (wycieranie twarzy papierowym ręcznikiem, codzienna zmiana poszewki od poduszki, etc.)
- jakiś pokarm Cię zaczął uczulać. To akurat znam z autopsji; kilka miesięcy temu zaczęłam podejrzewać u siebie powrót dawno wyleczonego trądzika; winowajcą okazały się "niewinne" truskawki.
Tyle o przyczynach.

Co do usuwania skutków: Skoro nie używasz filtrów, mamy ograniczone pole manewru - odpadają kwasy i inne silnie złuszczające naskórek preparaty. Używając ich mogłabyś nabawić się powikłań gorszych od tego, czego chcesz się pozbyć. Nie będę Cię przekonywać do filtrów, na tym forum mnóstwo już o nich pisano. Myślę, że do tego trzeba samemu dojrzeć.

Co mogę poradzić? Radziłabym zacząć używać żelu do twarzy, przy codziennym makijażu bardzo ważny jest wieczorny dokładny demakijaż, nic tak dokładnie nie usunie jego resztek (mogących, wraz z sebum, zapychać pory), jak żel z wodą. (Nie wiem, jak używasz tego Avonu, w KWC nie ma jego składu, sądząc po recenzjach nie jest to na pewno typowy żel) Radzę oczywiście taki bez SLS-ów. Jest wątek z listą takich kosmetyków.
Na noc możesz stosować np. maść cynkową, punktowo olejek pichtowy. Polecam także maseczkę z glinki zielonej, stosuj wg potrzeb - 1-2x/tydzień, ale zawsze pamiętaj, żeby po niej nałożyć krem nawilżający. W ogóle zwróć uwagę, czy nie masz odwodnionej skóry, w takim wypadku - na noc stosuj jakiś lekki nawilżacz, np. Humektan.

Jeżeli ta pielęgnacja nie przyniesie efektów, wybierz się do dermatologa.

Pozdrawiam serdecznie!
Selekcjonerko dzięki na odpowiedź
A więc tak:
-problemy ze skóra zaczęły się po zabiegu oczyszczania twarzy. Myślę, że tu tkwi główny powód...
-Twarz po umyciu wycieram tak jak napisałaś własnie ręcznikiem papierowym. Mam bzika na punkcie sterylności rąk. Zanim zacznę ją tonizować i nakładać krem, myje ręce, w pogotowiu czeka już ręcznik pap. i po drodze niczego już nie dotknę.
-Te mleczko z Avonu, używa się jak żelu, czyli normalnie z woda. W składzie ma SLS (kiedyś już o tym czytałam, ale nigdy mi szkody nie robiło)
-maść cynkową również przetestowałam i za cholerę nic nie pomogło
-Muszę sprawić sobie olejek pitchowy i maseczkę z glinki
-A co z Iwostinem Purritin? Mam go całkowicie odłożyć?
Czy mogę stosować go co drugi dzień?

__________________
BaByCaKe jest offline Zgłoś do moderatora