Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - LICÓWKI
Wątek: LICÓWKI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-11-11, 13:08   #15
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: licówki porcelanowe w warszawie?

Cytat:
Napisane przez warszawiak
w programie " chce byc piekna" i tym podobnych uzywa sie nazwy licowki porcelanowe gdy zmienaja krzywe zeby w piekne

zatem czego oni tam uzywaja skoro to jest blad w tlumaczeniu terminu stomatologicznego na polski

a tak przy okazji to wady aparatow:
- trzeba usunac czesc zebow nawet zdrowych zeby go zalozuc
-zeby sa narazone bardziej na ataki prochnicy
-bol przy kuracji
-skrajnie nieestetyczny wyglad
-koniecznosc noszenia ruchomego aparatu po zdjeciu stalego zeby uzyskany efekt sie nie cofnal
-duza cena aparatu i duza cena wizyt kontrolnych

wiem ze ortodonci tez musza zarabiac na zycie ale jesli istnieje tak prosta i szybka metoda jak ta pokazana w programach reklamujacych chirurgieplastyczna to wroze zasilki dla bezrobotnych dla ortodontow
ja nosilam aparat staly przez 2 lata,ale warto bylo.fakt musialam usunac 3 zeby,nad jedna gorna 6 moj dentysta plakal,bo szkoda mu bylo wyrwac tak zdrowego i pieknego zabka.to fakt,ze zeby moga sie szybciej psuc,bo kawalki jedzenia wchodza w aparat ale jezeli ktos dba o higiene jamy ustnej to niema problemy.a po zdjeciu aparatu najlepiej wymienic wszystkie plomby.do bolu mozna sie przyzwyczaic a nawet z czasem go polubic.po drugie jak chce sie wygladac ladnie to trzeba czasami troszeczke pocierpiec.do aparatu ,ktory zakladam na noc jestem juz tak przyzwyczajona,wrecz jak spie bez niego to jest mi strasznie niewygodnie.teraz ortodonta moze Ci zalozyc taki aparat,ze sam niebedziesz widzial,ze go masz na zebach.jezeli masz problem ze zgryzem to zaloz aparat,bo naprawde warto.nietylko ze wzgledow estetycznych ale i zdrowotnych.jaszcze przed zalozeniem aparatu niemoglam wsadzic miedzy zeby nawet najcienszej nici dentystycznej w celu wyczyszczenia przestrzeni miedzyzebowych,teraz niemam z tym problemu.a przez to,ze mialam strasznie mocno scisniete moje zeby przez to psuly sie one barzdo szybko.takze jeszcze raz mowie Ci ,ze naprawde warto.
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując