Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-19, 15:58   #3037
xattic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam wszystkich.

Mam pytanie związane z Retinem-A. Używałem go regularnie przez pół roku, od marca do października. Nie miałem żadnych problemów ze skórą, efekty zadowalające, może oprócz potwornej bladości związanej z obowiązkowymi w tym wypadku filtrami

Pod koniec października wyjechałem do Brazylii i w związku z tym postanowiłem na czas wyjazdu (3 miesiące) odstawić Retin-A, ze względu na bardzo ostre nasłonecznienie. I niestety zaczęły się problemy, mianowicie odkąd tu jestem bardzo przetłuszcza mi się skóra na czole i na nosie, nazwałbym to wręcz łojotokiem... Czasem już kilka godzin po umyciu twarzy cały się świecę, z nosa i z czoła można zbierać ręką łój. Do tego pojawia mi się na twarzy dużo niespodzianek, szczególnie na czole i skroniach.

Zastanawiam się czy może to być reakcja na odstawienie Retinu-A? Druga możliwa przyczyna to o wiele wyższe niż w Polsce temparatury (dochodzące do 35-40 stopni) i wysoka wilgotność (około 90%). Dodam również, że z odstawieniem Retinu zbiegła się u mnie operacja nosa w narkozie, po której zauważyłem przetłuszczanie się skóry (ale nie tak duże, jak teraz).

Jak sobie z tym poradzić? Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam
xattic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując