Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-03-11, 18:21   #461
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wągry to zanieczyszczenia, tak jest to rodzaj zapychania, jednak dotyczy raczej nadmiaru wydzielania sebum i slabego oczyszczenia niż zapychania przez kosmetyki. Nadmiar sebum może być spowodowany przesuszeniem. Na pozbycie sie wągrów genialne są szczoteczki do mycia twarzy. Moją ulubioną jest szczoteczka z Rossmanna Jeśli masz wagry, to musisz oczyszczać, w innym razie przewlekle zaleganie zanieczyszczeń w porach powoduje ich trwale rozszerzenie.
Natomiast zapychanie przez kosmetyki powoduje wypryski, trądzik i stany zapalne oraz prosaki i zaskórniki. Kosmetyki zapychajace powodują brak dostepu do skóry tlenu, oraz brak ujścia dla sebum wydzielanego przez gruczoly lojowe w skórze, wedy powstają zmiany o przeróżnych rodzajach. Sebum wraz zanieczyszczeniami zbiera się w porach i zaczyna je rozsadzać powodując stan zapalny nierzadko z nadkażeniami bakteryjnymi.

Po pierwsze dziękuję ponownie za wyczerpującą wypowiedź.
Po drugie mam tą szczoteczkę. Dostałam od mamy na gwiazdkę i do tej pory jej nie używałam i na dodatek wyrzuciłam niechcący zakrętkę chroniącą do niej. -.-'
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując