Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - PIES - jak się do niego przekonać?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-28, 21:16   #26
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

masz bardzo fajne podejście
ja oduczyłam psa mojego chłopaka spania w jego łóżku i w ogóle wchodzenia na nie. nie mieszkam tam, ale spędzałam z tym psem dosyć dużo czasu i wie, że nie ze mną te numery czasem coś jeszcze próbuje z wchodzeniem tam, ale siedzi cała napięta i wystarczy, ze tylko wejdę do pokoju i na nią spojrzę to zasuwa na miejsce jak rakieta.
nauczenie jej tego, że na łóżko wchodzić nie można zajęło niecały miesiąc.

jeżeli chodzi o kradzieże jedzenia jak np zadzwoni telefon, to radzę doraźnie po prostu wołanie psa i branie go za sobą. na dłuższą metę - wyznaczenie mu linii, której nie może przekraczać jak przygotowywane jest jedzenie. do tego trzeba konsekwencji, ja podczas przygotowywania jednego posiłku wyprowadzałam psa poza kuchnię chyba 20 raz. no ale 21. raz już nie wszedł. oczywiście jak grzecznie wytrzyma, to pod koniec dostaje smaczka.

polecam też wszystkie szkolenia, wspólne spacery z innymi psami, aktywności typu agility - piesek wybiegany jest szczęśliwy a człowiekowi też to zawsze wyjdzie na zdrowie.

w ogóle mam wrażenie, że pies bardzo dużo zyska na tym, że przyłożysz rękę do jego wychowania, na pewno masz szansę zdziałać więcej niż mój tż. "swojemu" psu się bardziej pobłaża, "czyjegoś" łatwiej przywoływać do porządku, wiem to po sobie

we wrocławiu w jednym parku spotyka się cała grupa miłośników goldenów, chodzą na wspólne spacery, może znajdziesz coś podobnego w warszawie?
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując